Rekordman Gulaš: Sérii se pokusím prodloužit, ale hlavní je vyhrávat!

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Úvod do soutěže má exkluzivní. Milan Gulaš skóroval ve všech deseti kolech letošní sezóny Tipsport extraligy a překonal rekordní sérii Viktora Ujčíka a Martina Růžičky. Celkově už nastřílel třináct branek, ke kterým přidal jedenáct asistencí! Pardubicím navíc nasázel hned tři góly a hattrickem výrazně přispěl k výhře Plzně 5:3.

HokejkaTV

Bylo výhodné, že jste první gól vstřelil tak rychle a nemusel jste myslet na rekord?
Otázky ohledně statistik na mě chodí každou sezónu, takže jsem naučil to nijak neřešit. Samozřejmě jsem tu sérii nějak vnímal, ale nechtěl jsem si ji připouštět. Chtěl jsem hlavně podat co nejlepší výkon a pomoct týmu k vítězství. To se povedlo, a tak můžu být rád i za rekord, moc si ho vážím. Je to práce také spoluhráčů, právě na první gól jsem dostal přihrávku od Luboše Roba a puk jen zametl do sítě z první, vyšel nám nacvičený signál. Sérii se pokusím ještě prodloužit, ale udržet takhle nastavený trend dlouhodobě je nemožné. A rozhodně to pro mě není ta nejpodstatnější věc. Chceme vyhrávat, proplouvat sezónou bez větších problémů a dobře se připravit na play off.

Rozhodly duel přesilové hry, ve kterých jste se prosadili třikrát?
Byly moc důležité. Zápas se opět nevyvíjel podle představ. Je to momentálně náš největší problém, že dominujeme v úvodu, vypracujeme si náskok a svou hloupostí či nezkušeností o něj rychle přijdeme. Bylo to tak v Zugu, na Kladně i dnes. Alespoň teď jsme dotáhli zápas do vítězného konce. Ale musíme na tom ohromně zapracovat.

Překvapily vás Pardubice, že se dokázaly tak rychle vrátit do zápasu a srovnaly hned na 2:2 i na 3:3?
Vůbec nehrály špatně. Určitě jim pomohl minulý zápas s Libercem, který vyhrály 3:2. V první třetině jsme dlouho hráli to, co jsme chtěli, jenže poté se to zase otočilo. Nechtěl bych mluvit o Pardubicích, také mají své problémy, ale určitě jsou na dobré cestě. Dnes odehrály kvalitní utkání. Bylo důležité, že jsme ubránili spoustu přesilovek soupeře, inkasovali pouze jednou a vstřelili jeden gól v oslabení.

Celkově však obraná činnost týmu není ideální v porovnání s minulou sezonou.
Musíme se podívat na věkový průměr. V minulé sezóně to bylo necelých 28 let, letos to je 24 roků. Čtyři roky zkušeností. Nejsme klub, který si může dovolit kupovat příliš drahé hokejisty, systém máme postavený na odchovancích. Každý nabírá zkušenosti, ty přicházejí s každou výhrou i prohrou. Tým se devět měsíců připravuje na play-off. Chyby si samozřejmě řekneme, jsou vidět, je důležité se z nich poučit. V tabulce jsme na tom dobře, momentálně nám patří čtvrtá příčka a s tím jsme spokojení. Když to takhle bude pokračovat dál, tedy že se budeme pohybovat v elitní šestce, tak si nemáme na co stěžovat.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Co se vám honilo hlavou, když celý stadion křičel vaše jméno? Nebo už jste na to zvyklý?
Samozřejmě jsem to vnímal. Ale v zápase přepnu na úplně jiné nastavení a soustředím se výhradně na hru. Ostatními věcmi se nechci rozptylovat. Ale fanouškům samozřejmě patří velký dík. Po zápase si mě zavolali nazpátek, a ještě mi děkovali, to jsme zatím za čtyři roky tady nezažil. Bylo to příjemné.

V poslední části jste rozdal tři hity během jediného střídání. Cítil jste v tu chvíli, že každá maličkost může rozhodnout?
Přesně tak. Celkově mi bojovnost a hity v našem týmu trochu chybí. Další bod, na kterém musíme zapracovat. Fyzická hra ubírá sílu soupeřům a nás může nakopnout. Měl jsem pocit, že je potřeba přiostřit a jedno střídání jsem se rozhodl obětovat tomu, že budu dohrávat protihráče jako zběsilý. Ovšem vždy čistým způsobem.

Jak se těšíte na úterní duel proti Zugu s Janem Kovářem? Přijede vůbec?
Já věřím, že ano. Takové utkání by si nenechal ujít. Když mám čas, koukám se na jeho zápasy. Jsem rád, že se mu daří. Hraje výborně a přeju mu s Zugem úspěch. Na utkání se moc těším.

Sestřih utkání Plzeň – Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz