Rekordman je zpátky doma! Stach se vrací do Kladna

Foto: Benyho galerie

22. května 2019, 21:58

Martin Voltr

Kladno vítá po postupu do nejvyšší soutěže velkou posilu. Do kádru Rytířů se po třech letech vrací odchovanec David Stach!

partneři českého hokeje

Stach si za kladenský A-tým zahrál v sezonách 2014/15 a 2015/16, v té druhé vytvořil rekord kanadského bodování první ligy: V 51 zápasech nasbíral 91 bodů za 25 gólů a 66 asistencí, překonal tím dosavadní maximum Václava Prospala z ročníku 2004/05.

Šikovný útočník si tím vybojoval extraligovou šanci, následující tři roky strávil v Plzni. Letos přestoupil do Sparty, ta ale minulý týden nečekaně oznámila, že Stach její dres z osobních důvodů oblékat nebude.

Netrvalo dlouho a jako velkou posilu – vůbec první útočnou – do budovaného kádru pro nejvyšší soutěž ho oznámilo „jeho“ Kladno!

„Jsem strašně rád, že jsem se sem mohl vrátit. Znám tady prostředí i spoustu kluků. Když se naskytla možnost návratu, byla to volba číslo jedna. Je fajn, že jsme se domluvili a myslím, že to bude fungovat,“ uvedl Stach pro webové stránky Rytířů.

„V Kladně jsem hrál asi svůj nejlepší hokej v kariéře. Vždy jsem snil o tom, abych si zahrál za Kladno extraligu,“ dodal.

Zatím nejpovedenější extraligovou sezonu prožil předloni. Ve 46 utkáních nasbíral 35 bodů (19+16), dvakrát si zahrál i za reprezentaci. Následující rok už mu zdaleka tolik nevyšel a vinou zranění stihl v základní části jen 30 zápasů (5+10).

Sedmadvacetiletý útočník podepsal s klubem roční smlouvu s opcí. Ve středu už se zapojil do tréninku s novými spoluhráči. „Známe ho moc dobře a víme, co dokáže. V kontaktu jsme byli už během baráže a play off. Moc nám držel palce, ale tehdy to vypadalo, že půjde jinam. Nakonec to ale dopadlo takhle a my jsme rádi, že je u nás,“ přiznal kladenský trenér David Čermák.

Potvrzení hráči Kladna pro příští sezonu

Brankáři: 

Obránci: Martin Kehar, Matyáš Zelingr, Josef Zajíc, Ladislav Romančík, Václav Veber, André Lakos.

Útočníci: Jakub Strnad, Tomáš Redlich, Ladislav Zikmund, Patrik Machač, Jakub Hajný, Štěpán Bláha, Daniel Kružík, Šimon Jelínek, David Stach.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz