Rekordman Pýcha: Extraliga? Půjde o velký skok, musíme chytit začátek

Foto: Martin Kurfiřt

Pavel Pýcha byl ústřední postavou Motoru na jeho cestě do extraligy. Produktivní obránce však přiznává, že si postupové tažení svého týmu představoval jinak.

President Cup 2020

České Budějovice slaví postup do extraligy. K vysněné metě dovedl Jihočechy jako kapitán Pavel Pýcha. On sám zažil životní ročník, když se stal nejproduktivnějším obráncem Chance ligy.

K tomu vytvořil nový rekord v bodování obránců druhé nejvyšší soutěže: základní část zakončil se 60 body (13+47). I Pýcha však cítí ze způsobu postupu mezi tuzemskou elitu určitou hořkost.

„Ty pocity jsou smíšené. Samozřejmě, že jsme rádi, že se nám podařilo postoupit. Je ale pravdou, že každý z nás chtěl postoupit přes play off a užít si pocity z vítězství na ledě. Nicméně ta situace je taková, jaká je, a tak se to takto rozhodlo,“ přemítá Pýcha.

„Pocity jsou smíšené. Chtěli jsme postoupit na ledě."

I on potvrzuje, že situace kolem nebezpečného koronaviru byla v kabině Českých Budějovic tématem číslo jedna. „Bavili jsme se o tom, řešili jsme to. Byla to taková nejistota. Nikdo nevěděl, jestli se bude hrát, nebo ne. To na tom bylo asi to nejtěžší,“ přiznává.

Vydražte hokejku Pavla Pýchy v aukci.

Nejlepší tým základní části Chance ligy se každopádně pod vedením hlavního trenéra Václava Prospala připravoval až do poslední chvíle podle plánu. „My jsme se připravovali normálně na play off. Ty události na to neměly žádný vliv. Vše se změnilo až ve chvíli, kdy přišlo oficiální stanovisko z Českého svazu ledního hokeje. Teprve tehdy nám bylo jasné, že už se hrát nebude,“ popisuje konstruktivní zadák.

„Připravovali jsme se až do poslední chvíle podle plánu. Vše změnilo až definitivní rozhodnutí, které přišlo z Českého svazu ledního hokeje"

Jedna z klíčových schůzek se odehrála ve středu, kdy si k jednacímu stolu sedli zástupci všech klubů Chance ligy a řešili následné kroky. „Nás se nikdo neptal, tohle si kluby řešily samy. My jen čekali na to, jak se rozhodnou,“ vrací se k nedávným událostem.

K postupu do vyšší soutěže patří zákonitě oslava. V Českých Budějovicích ale nic takového plánovat zatím nemohou. „My jsme si jen sedli chvíli se spoluhráči. Žádná větší oslava teď asi není na pořadu dne. Musíme počkat, jak se vše vyvine, pak to nějak vyřešíme,“ líčí oblíbenec českobudějovických fanoušků.

„Týmy jsou tam dobře připravené. My musíme chytit začátek."

O tom, jaké budou jeho plány do příštích dnů a týdnů, zatím jasno nemá. „Trénovat asi už nebudeme. Příští týden máme ještě nějaké pohovory, ale nic kolektivního už asi neproběhne. Ono to ani není možné, když se podíváte na ta opatření,“ upozorňuje Pýcha.

Věří však, že se celá situace razantně zlepší alespoň do začátku letní přípravy na následující sezonu. „Možnost toho, že bychom v květnu nemohli začít společně trénovat, asi existuje. Já každopádně věřím, že se vše podaří dostat pod kontrolu. Je to problém celé společnosti, já ale opravdu věřím ve zlepšení situace,“ snaží se hledat pozitiva.

Foto: Martin Kurfiřt

Šíření koronaviru sleduje a vnímá. Přehnané starosti si ale prý nedělá. „Člověk to určitě v hlavě má, ale není to o tom, že bych se bál třeba něčeho dotknout, to ne,“ praví českobudějovický kapitán.

„Žádného extraligového soupeře, kterého bych obzvlášť vyhlížel, nemám. Těším se na všechny zápasy."

Na závěr rozhovoru se vracíme k hokeji. Na otázku, v čem byla letos největší síla Motoru, má Pavel Pýcha jednoznačnou odpověď. „Naše největší devíza byla ve vyrovnanosti kádru. Měli jsme prakticky pět silných útoků, což dělalo hodně. Každý zápas mohla rozhodnout jiná lajna. Pak je to taky hodně o tréninku, trénovali jsme opravdu hodně a kvalitně. Myslím si, že to v těch zápasech bylo vidět,“ přemýšlí.

Příští rok si Pýcha odbyde svůj extraligový debut.

„Hodně se na to těším, extraligu jsem ještě nehrál. Myslím si, že půjde o úplně jinou úroveň. Zápasy jsou tam asi taktičtější. Když se dívám na televizi, tak je vidět, že ty týmy jsou opravdu dobře organizované. Půjde proto o velký skok. My se musíme dobře připravit a chytit začátek. Pak se uvidí,“ hlásí.

Žádného soupeře, na kterého by se vyloženě těšil nemá. Speciálně nebude prožívat ani pikantní zápasy s Hradcem Králové. „Ještě jsem o tom moc nepřemýšlel, ale asi ne. Těším se na každý zápas, ovšem, že bych vyhlížel jen určitého soupeře to ne,“ říká závěrem.

Foto: hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz