Rekordman Šafránek se vrací do Opavy. Bude chytat i trénovat

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

13. srpna 2017, 19:54

Jan Šimek

Na konci loňského kalendářního roku opavské mužstvo opustil a vyrazil na prvoligovou misi do Havířova. V jeho dresu odchytal třináct zápasů a nevedl si špatně. Zůstal sice kmenovým hráčem Slezanu, ale po sezoně řešil co dál. Ve hře bylo pokračování v AZetu a na stole nabídky z Německa, Slovenska či Itálie. Dušan Šafránek ale nakonec zvolil návrat do Opavy, kde bude chytat a zároveň trénovat mladé brankáře.

HokejkaTV

Proč nakonec opustil Havířov? „Rozhodoval jsem se, zda tam budu pokračovat, nebo se pustím do práce s mládeží a budu trénovat děti. Druhá liga se dá s trénováním lépe skloubit, takže to dopadlo takhle. Kdybych zůstal v Havířově, musel bych s nimi celé léto trénovat, kdežto teď jsem si mohl objet kempy v zahraničí. Podíval jsem se, jak to funguje jinde, a získal nové zkušenosti,“ popisuje Dušan Šafránek svůj letní program.

Slezanu dal přednost před zajímavými nabídkami z ciziny. „Měl jsem jít trénovat do Německa. Ve hře byly i Slovensko nebo Itálie. Byla podmínka, že skončím úplně a budu jen trénovat. Není ale jednoduché jen tak skončit, když ještě můžu chytat. Věřím, že v Opavě půjde skloubit obojí,“ vykládá.

Opava zůstává druholigová. Hokeji chceme vrátit důvěru, říká Tobolka »

Opavští se zajímali o služby gólmana Adama Vrby, ten ale nakonec zamířil do Šumperka. Nyní Slezan ulovil Dušana Šafránka, který opavské prostředí dobře zná. „Nějaká obměna kádru sice asi proběhne, ale jádro je pořád stejné, což je super,“ usmívá se Šafránek.

V Opavě se v uplynulém ročníku potkal s odborníkem na brankářský trénink Rostislavem Haasem, který ve slezské metropoli fungoval jako šéftrenér. Klub ale opustil a vyrazil do Slovanu Bratislava. Šafránek na něj tedy částečně naváže a ve Slezanu povede mladé gólmany.

Železný Šafránek chytá nonstop, překonal i rekord Kováře »

„Chodil jsem s ním trénovat dvakrát týdně. Snažil se se mnou ještě něco udělat,“ směje se Šafránek. „Jsem rád, že jsem se s ním mohl potkat. Bral jsem to z druhé strany, bylo to zajímavé. Potvrdil mi spoustu věcí a ukázal nové. Na hodně záležitostí jsme měli podobný názor,“ hlásí jednatřicetiletý brankář., který se může pyšnit dlouhou nonstop sérií.

Kromě Dušana Šafránka se do Opavy vrací také obrovitý zadák Josef Tichý. Mužstvo opustili dva obránci. Radek Tůma bude hrát krajský přebor za Rožnov pod Radhoštěm a devatenáctiletý talent Tomáš Černý zamířil do Slovanu Bratislava, se kterým absolvoval německý Wingas Cup.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz