Reparát po katastrofě. Od prvního hráče po kustody, těší Růžičku

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

20. listopadu 10:04

Martin Voltr

Porážku následuje vítězství. Hradec Králové s tříbodovým Vladimírem Růžičkou mladším potvrdil trend po restartu Tipsport extraligy, když odčinil minulý výsledek a zaslouženě vyhrál derby v Pardubicích.

Fanshop národního týmu

Mountfield ukázal ve svátečním kole nejhorší výkon sezony. A dobře pro něj, že Karlovým Varům nepodlehl třeba o gól či o dva. Výrazná porážka 0:4 dala celé kabině jasnou facku, že takhle to nepůjde.

Hlavní kouč řekl výstižně: Katastrofa.

Snad právě díky tomu se tým odrazil k výhře v Pardubicích. „Museli jsme si po zápase s Vary pár věcí říct, nebylo to vůbec dobré. Ten výkon byl strašidelný. Jsem rád, že to, co jsme si řekli, jsme v Pardubicích do puntíku plnili a vyhráli,“ těší Růžičku mladšího.

Hosté přežili dvě kritické chvíle: Tutovku Claireauxe ve vlastním oslabení na startu utkání a dobrou pasáž Pardubic po vyrovnání na 1:1. Jinak vývoj víceméně kontrolovali, i když výhru 5:2 potvrdili až ve třetí třetině.

„Všichni od prvního hráče po posledního kustoda podali koncentrovaný výkon. Jeli jsme si sem pro výhru, a podle toho to vypadalo,“ libuje si hradecký útočník. „Po celých šedesát minut jsme dokázali dobře měnit rytmus hry a udržet taktiku. To bylo rozhodující,“ souhlasí asistent trenéra David Kočí.

Vítězství mohlo být pro Hradec ještě o něco klidnější, kdyby si lépe poradil s přesilovkami. Vždyť hned v prvních šesti minutách dostal k dispozici dvě. Jenže tam se ukázalo, že tahle disciplína ho momentálně trápí.

I Vladimír Růžička se v početních výhodách zatím spíš hledá. Přitom právě tam měl být jeho přehled hlavní doménou, tam měl vyplnit prázdné místo po Jaroslavu Bednářovi.

„Před pauzou nebyly přesilovky špatné, ale teď to není úplně ono. Pracujeme na tom a myslím, že to chce trochu trpělivosti. Nějaký zápas zabere, než se to ustálí,“ soudí předsezonní hradecká posila. „Věřím, že v té pětce si vyhovíme a bude to dobré. Snad jsme se odrazili a trošku už víme, jak s tím naložit. Bude to jenom lepší a lepší,“ doufá.

Nakonec si Hradečtí mizerná čísla v přesilovkách přece jen trochu vylepšili, Růžička připravil Filipu Pavlíkovi vítězný gól. A když po obrovském námazu Juraje Mikuše skóroval i sám, skončil na bilanci 1+2. Tedy nejlepším výkonu podzimu!

„Moje role samozřejmě není, abych jenom bránil a stál v rohu. Čekají se ode mě nahrávky a góly, a jsem rád, že se mi to povedlo. Doufám, že v tom budu pokračovat. Je ale jedno, kdo ty góly dal a jestli byly pěkné, nebo ošklivé. Jeli jsme do Pardubic pro tři body a jsme rádi, že jsme si je vzali,“ opakuje Růžička to jediné důležité.

Jenom škoda, že u toho poprvé v historii východočeských derby nemohli být fanoušci.

Pro ně se tenhle zápas hraje. Bez nich jako by souboj rivalů zapadl mezi všechny ostatní.

„Všichni hrajeme hokej kvůli divákům. Ať už na tebe pískají, nebo ti fandí, je to vyhecovanější a ten hokej je jiný. Hrál jsem třeba derby Slavia – Sparta nebo zápasy Sparta – Brno, to je s diváky zkrátka jiné. Dají tomu takový punc,“ smutní Růžička mladší.

„Ale zaplať pánbůh, že můžeme hrát aspoň takhle. Musíme si s tím poradit, že nemůžeme fanoušky slyšet. Věříme, že máme jejich podporu, i když nejsou s námi na stadionu,“ dodává s drobnou útěchou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz