Řepík: Naši fanoušci zápas neunesli. Doufám, že už se to nebude opakovat

Foto: Vladimír Koča, hcsparta.cz

Sparťanský kapitán Michal Řepík odšpuntoval skóre utkání v první třetině svou povedenou střelou z kruhu, na kterou třinecký brankář nestihl včas zareagovat. Pražané další branku přidali až ve velmi emotivním závěru a podlehli Třinci ve třetím finálovém zápase těsně 2:3.

Fanshop národního týmu

Jak zkušený útočník hodnotí druhou porážku s Třincem v sérii? „Byla škoda, že jsme neodskočili na 2:0. Šance jsme rozhodně měli, byly tam i samostané nájezdy. Oni hráli výsledek na 0:1 a pak se dá říct, že jsme jim darovali dva zbytečné góly. Oni si na ně znovu zkušeně počkali. Nehráli jsme špatně dvě třetiny. Ve třetí soupeř začal poctivě bránit, špatně jsme se dostávali do útočného pásma,“ líčí Řepík.

Sparta měla v úvodu navrch, ale ani četné množství střel nezaskočilo v brance výborně chytajícího Kacetla. „Zápas měl všechno, chyběly snad jenom góly. Šance byly, měli jsme hodně přečíslení, ale bohužel jsme další góly nedali. Dostávali jsme se do zajímavých situací, musíme se zlepšit v koncovce. Když budeme dávat více gólů, věřím, že máme šanci v příštím utkání uspět,“ vyhlíží další bitvu sparťanský kapitán.

„Hráč se snaží dát gól, bohužel nám to nelepilo. Musíme se zlepšit, být zarputilejší a propálit Kacetla. Šance máme, on je výborný gólman, ale na druhou stranu z něj děláme Haška. Góly jsou snad jediným faktorem, který nám v utkání chyběl. Hráč si pak samozřejmě svou neproduktivitu vyčítá, ale musí se rychle oklepat. Nemůžeme se srážet tím, že nedáváme góly. Musíme zůstat pozitivně naladění směrem do dalšího utkání,“ dodává Řepík.

V závěru utkání sparťanští fanoušci neunesli výsledek zápasu, když naházeli kelímky a další předměty na ledovou plochu i třineckou střídačku. „Byla tam nějaká vyloučení, fanoušci bohužel vypjatý zápas neunesli. Tohle k hokeji rozhodně nepatří, nic podobného tady ani nechceme. Doufám, že už se podobné momenty nebudou opakovat,“ nabádá sparťanské fanoušky hráč s šestadvacítkou na zádech.

„Jejich podpory si samozřejmě všichni moc vážíme, ale tohle na stadiony prostě nepatří. Ať už se jedná o hokej, fotbal nebo jakýkoliv jiný sport. Takové excesy by se rozhodně neměly stávat. Jsou tady děti, které by neměly vidět něco takového. Jak říkám, doufám, že už se to nebude opakovat a fanoušci nás v příštím utkání poženou za výhrou tak, jak jsme všichni zvyklí,“ pokračuje kapitán Sparty.

Pražané mají na potřebnou regeneraci necelých čtyřiadvacet hodin. Poté jdou do další tuhé finálové bitvy. „Nehráli jsme vůbec špatně. Něco ještě vypilujeme, podíváme se na video a některé věci malinko vylepšíme. Největším problémem byla pro nás koncovka, která rozhodla zápas. Kdybychom odskočili na rozdíl více branek, skóre by bylo jiné. Bohužel, nepovedlo se. Soupeř z mála šancí dal hned tři góly. Ve třetí třetině jsme zápas tlačili do kopce, nedařilo se nám. V příštím utkání se musíme tlačit do branky a být trpělivější,“ uzavírá Řepík.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz