Řepík o prolomení střeleckého trápení i Motoru: Doma bude ještě agresivnější

Foto: Facebook HC Sparta Praha

5. dubna 2022, 9:54

Petr Pavlík

Kapitán Michal Řepík obstaral v první třetině semifinálového utkání mezi Spartou a Motorem veledůležitou branku, když poslal svůj celek do vedení. Sparťanský útočník zároveň zaznamenal svou první trefu v probíhajícím play off. „Byl jsem rád, že jsem se konečně prosadil. Těch šancí jsem měl hodně. Nekoukám na to, kolik bych chtěl dát gólů. Spíš chci pomoct našemu týmu,“ uvádí.

Sparťané vyzráli na Motor podruhé v semifinálové sérii, poprvé ovšem výraznějším skóre. „Nebylo to vůbec jednoduché. Obzvlášť, když jsme inkasovali gól na 1:2 ve třetí třetině. Soupeř měl pak dobrý tlak, nebylo to jednoduché. Naštěstí jsme dali třetí a vzápětí čtvrtý gól, který nás uklidnil. Zápas jsme poté už vesměs kontrolovali, a navíc dali ještě pátou branku při hře pět na tři. Oni se už nechávali vylučovat a utkání bylo poté v naší režii,“ hodnotil úspěšný zápas pro Spartu čerstvý střelec.

V čem je podle kapitána Řepíka soupeř z Českých Budějovic jiný oproti Liberci? „Oni hrají trošku jinak. Liberec hraje více přímočarý hokej, naopak Budějovice spíše čekají na své šance a brejky. Často si sjíždí pro puky dolů, museli jsme se tomu trošku přizpůsobit. Na druhou stranu se chceme soustředit hlavně sami na sebe. Chceme hrát náš hokej a zároveň vnutit soupeři to, co chceme hrát my. Myslím si, že se nám to zatím daří,“ pokračoval zkušený útočník.

Jak už bylo naznačeno, Řepík ve druhém semifinálovém utkání s Motorem obstaral svou premiérovou trefou v letošním play off Spartě cenné vedení. „Byl jsem rád, že jsem se konečně prosadil. Těch šancí jsem měl hodně. Nekoukám na to, kolik bych chtěl dát gólů. Spíš chci pomoct našemu týmu. Když mám šance, soustředím se, abych nějaké proměnil. Jsem rád, že mi tam už konečně něco spadlo,“ pocítil úlevu sparťanský kapitán.

Na druhou stranu sparťané se v sezoně mohou spolehnout na několik klíčových hráčů, kteří táhnou tým dopředu. „Je to tak. Máme vyrovnané čtyři pětky, kdokoliv může dát gól. Zatím se nám daří. Pro tým je rovnováha v produktivitě velmi důležitá. Věřím, že budeme pokračovat a nezasekneme se,“ přeje si Řepík.

Pražané už nyní pomalu ladí formu na pokračování semifinálové série, která se znovu rozeběhne na jihu Čech ve čtvrtek a v pátek. „Zápasy budou náročné. Oni jedou domů, určitě budou chtít vyhrát oba zápasy. Myslím si, že budou ještě agresivnější. Budou nám chtít vnutit svůj styl hry. Jejich fanoušci je navíc poženou dopředu. Tohle nás čeká a my se musíme připravit, jak nejlépe umíme,“ připomněl.

„Soupeře jsme samozřejmě probírali. Hrají dobře, hlavně v útočném pásmu. Hodně napadají, kolikrát nás zamkli a hráli u nás v pásmu. Udělali jsme pár chyb, které si musíme rozebrat a podívat se na ně. Musíme se je zároveň snažit odstranit a hrát co nejlépe,“ nabádá svými slovy Michal Řepík.

Co podle něj je důležité z týmového hlediska pro další pokračování série? „Od gólmana hrajeme dobře jako tým, což je v play off strašně důležité. Je úplně jedno, kdo dá góly. Musíme se obětovat pro tým, aby nám hra fungovala a abychom něčeho docílili. Obránci hrají dobře, gólmani chytají skvěle a útočníci dávají góly v důležitých chvílích, kdy je zrovna potřeba,“ dodává.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz