Řepík se vrací tam, kde vyrůstal. Až vyléčí zraněné rameno, posílí Spartu!

Foto: hcsparta.cz

10. listopadu 2016, 16:20

Václav Jáchim

Na jaře pomohl Liberci obrat pražskou Spartu o mistrovský titul, Michal Řepík tehdy bojoval proti klubu, v němž hokejově vyrostl. Po několika měsících je ovšem všechno jinak, účastník mistrovství světa v Rusku je momentálně na marodce po mononukleóze a vážném zranění ramena. Jakmile se vyléčí, oblékne právě dres pražského klubu! "Michal před časem ukončil angažmá v ruském Čeljabinsku, až bude fit, chce samozřejmě dál hrát. S vedením Sparty jsme se dohodli na hostování do konce sezony," hlásí Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Plekanec Chance liga

Bývalý hokejista Floridy měl v letošním ročníku smůlu. Hned během druhého duelu Kontinentální ligy s CSKA Moskva utrpěl vážný úraz pravého ramena, následně se navíc přidalo onemocnění mononukleózou. Stejný problém potkal v Čeljabinsku také Jiřího Novotného, jenž je v podobné situaci. Působení v Čeljabinsku uzavřel a momentálně se léčí doma na jihu Čech.

Řepík musel dodržovat dietu, operované rameno vyžaduje bedlivý postup a dohled. "Už se cítím mnohem lépe, ruku samozřejmě začnu zatěžovat po dohodě s lékaři. Nic nemíním uspěchat, na druhou stranu jsem hned po zranění věděl, že pokud to půjde, chtěl bych zase co nejdřív hrát," konstatuje Řepík. O jeho konci v Traktoru se vědělo, ozvalo se několik potenciálních zájemců. "Řešili jsme to, zájem byl silný. I z ciziny. Michal ovšem chce pro zbytek ročníku zůstat v Čechách," pokračuje Sivek.

Jedna lákavá varianta se na první pohled nabízela, týkala se případného návratu do Liberce, kde Řepík pomohl k historickému titulu a odvedl vynikající výkony. "Představitelé Liberce o Michala stáli, ale uznali jeho osobní a rodinné důvody. Řepík se léčí v Praze, kde bydlí. Potřebuje se dát dohromady a doma má k tomu optimální podmínky. To je jeden z důvodů, proč se rozhodl pro Spartu. V klubu vyrostl, hrál tam do doby, než kdysi odešel do kanadské juniorky. S vedením se domluvil na spolupráci pro zbytek sezony. Pak se Michal netají tím, že by rád znovu zkusil zahraničí," doplňuje Sivek.

Řepík nebude Spartě k dispozici hned, podle svých slov věří, že do extraligy naskočí po Novém roce. Tedy v lednu. "O Michalově zdravotním stavu jsme samozřejmě věděli. Je důležité, aby se nejprve řádně uzdravil a následně dostal do tréninkové formy a pohody. Pak s ním pochopitelně počítáme do základní sestavy,“ konstatuje pro klubový web sparťanský hlavní kouč a sportovní manažer Jiří Kalous.

Příchod zkušeného útočníka je pro finalistu posledního play off výborná zpráva směrem k finiši základní části a hlavně pro play off. "Věřím, že tato investice se nám vyplatí. Jedná se o výborného bruslaře a šikovného útočníka, kterého velmi dobře znám ze společného působení v pražském Lvu a také v reprezentaci. Michal je navíc hráč, jenž vyrostl ve Spartě a nejde do neznámého prostředí. To je v rozjeté sezoně také důležitý faktor. Jsem přesvědčen, že pro nás bude velkou posilou," uzavírá Kalous.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz