Řepíkovi sebrali gól, tak pálil v nájezdech: Vezeme se na vlně, tohle chceme!

Foto: Jan Pavlíček,bjboleslav.cz

Zápasy Mladé Boleslavi se Spartou bývají na branky skoupé. V sezoně 2018-19 nabídly dvě bitvy shodně jediný gól, první letošní klání vyhráli Pražané 2:1 v prodloužení. Tentokrát rozhodovaly až nájezdy, v nichž se jako jediný prosadil Michal Řepík.

HokejkaSHOPvanoce

V bojovném duelu skóroval sparťanský kapitán dvakrát, ovšem jeho první trefa z 25. minuty neplatila. Domácí střídačka si dala lehce na čas, vzápětí brala trenérskou výzvu. A rozhodčí následně rozpažili. „Není technika, abychom byli přesvědčeni o tom, že máme pravdu. Protože nechcete přijít o time out. Ale dali jsme na to, co nám řekl gólman. Tvrdil, že byl přes beka atakován do hlavy. Na základě toho jsme tu výzvu udělali," vysvětluje domácí kouč Radim Rulík.

Řepík se prosadil krátce poté, kdy se vrátil z trestné lavice. S pukem objel bránu, otočil se a mířil přesně k tyči. Jenže v brankovišti došlo ke kontaktu mezi Gašperem Krošeljem a jedním ze sparťanů, což arbitři Vladimír Pešina s Danielem Pražákem posoudili jako nedovolené. „Já to neviděl. Ale pokud se rozhodčí koukali, věřím, že nějaký kontakt s gólmanem tam asi byl a tím pádem to neuznali správně. Doufám, že to tak bude," usměje se účastník čtyř mistrovství světa.

Foto: Jan Pavlíček,bjboleslav.cz

Bitva, před jejímž začátkem se s parádní kariérou oficiálně rozloučil Jan Hanzlík, nabídla hokej s parametry play off. Branky chyběly, souboje, bruslařské dostihy ani zajímavé šance nikoli. Domácí David Šťastný trefil v přesilovce tyč, na Machovského neplatil ani ťukes Davida Ciencialy s Michalem Vondrkou, kteří si strkali kotouč tak dlouho, až prováhali zakončení.

Podobně jako sparťanský gólman zářil na opačné straně také Gašper Krošelj. S postupujícím časem se tedy dalo víc a víc tušit, že dojde na prodloužení. I když Bruslaři měli ve třetím dějství k dispozici 120 vteřin dlouhou početní výhodu pěti proti třem, leč nevyužili. „Minule to bylo skoro to samé. Vyhráli jsme v prodloužení 2:1, góly také moc nepadaly," připomene Řepík. „Celkově to bylo takové urputné. Oba týmy dobře bránily, nebylo tolik střel, moc to tam nelítalo. Těžký, vydřený zápas."

Foto: Jan Pavlíček,bjboleslav.cz

Dojít muselo na nájezdy, v nichž z deseti střelců uspěl pouze Řepík. „S trenérem gólmanů Petrem Přikrylem jsme se na střídačce bavili, co tak udělat. Já se rozhodl pro střelu nahoru na vyrážečku. Jsem rád, že se to povedlo," libuje si. Velkou oporou Sparty byl brankář Matěj Machovský. V normální hrací době neinkasoval, čisté konto udržel také při penaltách. I on byl v kontaktu s Přikrylem. „Nakukoval jsem ze střídačky, jestli nechce něco říci. Odpověděl, že ne, že to nikdy neměl rád. Ať jenom chytám. Vyšlo to."

Utkání skončilo fotbalovým poměrem 0:1, což je v dnešním hokeji hodně nezvyklé. Při děkovačce jsem se bavil s Lukášem Pechem, říkal, že to hrál asi dvakrát v kariéře. Takové zápasy nejsou, stává se to málo," souhlasí Machovský. Pro Pražany jsou dva body cenné. Jednak z dramatické bitvy vytěžili maximum, jednak slaví už 15. výhru z posledních 16 zápasů.

Jelikož Oceláři zaváhali s Energií, Sparta na čele tabulky zase o kousek odskočila. „Občas je to upracované a nevypadá to moc hezky, ale takové zápasy prostě jsou. Jsme rádi, že sbíráme body. Každý je pro nás dobrý. vezeme se na vítězné vlně. Tohle chceme, to nás tlačí dopředu!" uzavírá spokojeně Řepík.

Sestřih utkání Ml. Boleslav - Sparta

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz