Reprezentační útočník změnu nechystá, v KHL se dohodl na nové roční smlouvě

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

1. dubna 2020, 15:38

Václav Jáchim

Loňský podzim měl trošku hektický. Andrej Nestrašil nejprve usiloval o účast v kempu některého týmu NHL, poté vypomohl Třinci, načež posílil ruský Magnitogorsk. Teď má reprezentační útočník jistotu, že letos další změny nenastanou, s účastníkem KHL se totiž dohodl na nové roční smlouvě.

Jednání probíhala v uplynulých dnech, obě strany měly zájem na prodloužení spolupráce. „Andrej byl v Magnitogorsku spokojený, vedení klubu se ozvalo brzy poté, co Metallurg vypadl z play off," konstatuje agent Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services, který transfer realizoval společně s ruskými kolegy.

Nestrašil v Magnitogorsku odvedl dobré služby, i s play off sehrál celkem 53 utkání, vstřelil 15 branek a přidal 11 nahrávek. „Nestymu se dařilo, vedení klubu jeho výkony a formu kvitovalo. Ačkoli zájem projevil jiný klub KHL, pro Andreje bylo prioritou, aby pokračoval," konstatuje Vůjtek.

Účastník mistrovství světa 2018 se do KHL vrátil poté, co původně šilhal po NHL. Někdejší útočník Detroitu či Caroliny strávil loňské léto dřinou v zámoří, Nestrašil si chtěl říci o pozvánku do některého z kempů NHL. Nepovedlo se, následně krátce vypomohl Třinci. Po dvou extraligových utkáních, v nichž si připsal gól a tři nahrávky, kývl na nabídku ruského Magnitogorsku.

V dresu Metallurgu už se minul s odvolaným koučem Josefem Jandačem, na pozici asistenta ovšem zůstal Jiří Kalous a z Liberce později přišel útočník Tomáš Filippi. Nestrašil v minulosti hrál KHL za Nižněkamsk, teď je jasné, že další sezonu znovu přidá v barvách Magnitogorsku.

Foto: metallurg.ru

„Když jsem hovořil s trenéry a manažery klubu, všichni si Andreje chválili. Byl předpoklad, že bude zájem o prodloužení spolupráce, byť v Rusku nikdy nevíte. Ale vedení o Nestrašila stálo a brzká dohoda to potvrzuje. Ve hře byl i delší kontrakt, Andrej však preferoval roční smlouvu," vysvětluje Vůjtek.

V Magnitogorsku se snaží, aby našli cestu k lepším hokejovým zítřkům, Závěr letošní sezony se mužstvu nepovedl, svěřenci trenéra Ilji Vorobjova vypadli v prvním kole play off s kazašským Barysem. Někdejší kouč ruské sborné má nadále důvěru, což na klubovém webu potvrdil ředitel Sergej Laskov, skončil naopak asistent Jiří Kalous. A změny potkají i hráče, nabídku nové smlouvy kupříkladu nepřijal olympijský vítěz Sergej Mozjakin.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz