Reprezentant Král opouští Brod: Bude mi chybět, jak na mě pan Beránek řval

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Daniel Král v nedávno skončené sezoně táhl dorost Havlíčkova Brodu, sbíral zkušenosti v extralize juniorů a patřil do reprezentační šestnáctky. Nyní se mladý gólman rozhodl pro důležitý krok a podobně jako další hráči Brod opouští. Nově bude chytat za libereckou akademii.

Chance liga na Hokejka TV

V nedávno skončeném ročníku jste v Havlíčkově Brodě nastupoval za dorost i juniorku, obě kategorie prožily úplně odlišné sezony. Jak byste je zhodnotil?
Něco se nám povedlo, něco ne. V dorostu jsme bojovali dlouho o play off, což nikdo nečekal, ale nakonec se nám to nepovedlo. V juniorce to bylo takové všelijaké, celou dobu jsme hráli na konci tabulky. Když to vypadalo, že bychom to mohli nějak ukopat, dozvěděli jsme se, že extraligu juniorů budou hrát jenom akademie. To nás hodně srazilo a pak už jsme sezonu jenom dohrávali.

A z osobního hlediska?
I když jsem měl v sezoně nějaké ne moc povedené zápasy, po osobní stránce bych sezonu zhodnotil kladně. Zachytal jsem si půl sezony extraligu za juniory, dostal jsem příležitost chytat i v nároďáku, za což jsem strašně vděčný, ale pořád je toho potřeba strašně moc zlepšit.

V čem jste udělal největší progres?
Nejvíc jsem asi udělal pokrok v bruslení, což jsme hodně trénovali. Hodně jsme pracovali i na hlavě a na tom, abych se při zápase zbytečně nehroutil kvůli nějaké chybě, to jsem také dost zlepšil. Velkou zásluhu na tom mají pan Zapletal a pan Sklenář, za což bych jim chtěl poděkovat, jak se o mě starali.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jak jste říkal, v dorostenecké extralize jste dlouho bojovali o play off. Co se v závěru skupiny D stalo, že jste prohráli klíčové zápasy?
Nevím, v čem to bylo. Asi jsme málo chtěli a už tam nebyl takový týmový duch a bojovnost, které nás zdobily celou sezonu, prostě nám něco v těch závěrečných zápasech chybělo. Je to ohromná škoda, že jsme si závěr tak pokazili a nedotáhli to do play off, protože by to byl pro Brod velký úspěch.

V dorostu jste se drželi na dobrých pozicích, ale v juniorce to bylo naopak. Jak moc odlišné bylo chytat za oba týmy?
Samozřejmě to bylo jiné, hlavně tam byl hodně vidět věkový rozdíl. Dorost byl sice v tabulce postavený výše než juniorka, která hrála spodek tabulky, ale i přesto se mi chytalo lépe za juniory. Vyhovovalo mi to tam skoro ve všech ohledech více.

V čem vás konfrontace se staršími hráči posunula?
Ve všem. Do juniorů jsem přešel v půlce sezony, chvilku jsem si zvykal na tempo hry. Po pár zápasech už to bylo v pohodě a chytalo se mi lépe než v dorostu. Myslím si, že mi zápasy, ale i tréninky v juniorce daly hrozně moc.

„Je to pro mě vším, obrovská čest ale také velká zodpovědnost.“

Byl jste i součástí reprezentační šestnáctky. Co pro vás každé utkání v národní dresu znamená?
Je to pro mě vším. Je obrovská čest reprezentovat svoji zemi, ale také velká zodpovědnost. Každý zápas si snažím co nejvíc užít, protože nikdy nevíte, jestli se ještě na nějakou akci dostanete. Já se budu snažit pořád zlepšovat, abych dostával příležitosti i nadále.

Co vám mezinárodní měření ukázala?
Ukázala, kde mám velké nedostatky a co by potřebovalo doladit. I když se možná mohlo zdát, že jsem měl menší výhodu, když jsem chytal juniorku, zápasy na mezinárodní úrovni byly ještě o level výše.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jak se seběhl váš přestup k Bílým Tygrům?
Byli jsme s Libercem společně s mým agentem Pavlem Hájkem v kontaktu už delší dobu. Pak se vyskytla ještě příležitost jít do Plzně. Rodiče to nechali na mně, jaký tým si vyberu. Podporovali by mě v obou klubech. Nakonec jsem se rozhodl pro Liberec a myslím si, že je to dobrá volba.

Bylo to těžké rozhodování?
Jelikož jsem se dozvěděl o zájmu z Liberce už během sezony, pořád jsem tak nějak nevěděl. Pak mi k rozhodnutí hodně pomohlo, že v Brodě už nebude extraliga juniorů. To jsem si řekl, že už je čas to změnit. Každopádně v Brodě se mi strašně líbilo.

„Chtěl bych poděkovat celému týmu Havlíčkova Brodu, jak mě podporoval, vychoval a že mi dal hodně zkušeností a příležitostí.“

Chtěl byste něco vzkázat při odchodu?
Chtěl bych poděkovat celému týmu Havlíčkova Brodu, jak mě podporoval, vychoval a že mi dal hodně zkušeností a příležitostí. Velké díky také patří všem trenérům, kteří se na mně podepsali. Hlavně panu Beránkovi, který mě všech pět let, co jsem byl v Brodě, trénoval a dával mi hrozně hodně prostoru v bráně. On mi vždycky říkal, že jsem tam, kde jsem, protože pořád chytám. Jak při zápasech, tak i při trénincích, kdy mi některá cvičení naschvál prodlužoval. I když už jsem lezl po hubě, pořád řval, ať chytám. Teď už vím, že mi to hodně pomohlo. Bude mi to chybět.

Jaký bude váš program v nejbližších týdnech?
V Liberci budu vždycky čtyři dny v týdnu kvůli škole, kterou budu dodělávat v Brodě. Jeden den v týdnu budeme my gólmani jezdit do Říčan na led, což je parádní zpestření přípravy. Poslední týden v červnu má být led už i v Liberci.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz