Respekt před slávisty. Barák s Novákem organizují benefiční koncert

Foto: hc-slavia.cz

Podpořit charitativní akci finančním (či jiným) darem, to je bezpochyby krásná věc. Ještě obdivuhodnější ale je, když něco za dobročinným účelem sami zorganizujete.

Chance liga na Hokejka TV

A právě to udělal slávistický obránce Jindřich Barák, který se rozhodl aktivně pomoct nemocné Lindě. 

Barák pořádá pro čtrnáctiletou dívku v sobotu 18. července v Praze charitativní koncert, na kterém vystoupí Marta Jandová, Heidi Janků a Petr Kolář. Barák spojil síly s nadací Duha, pomocnou ruku nabídl i Barákův spoluhráč Jan Novák.

Pomáhat se bude několika způsoby: samotným vstupným, dále aukcí dresů Tomáše Hertla nebo Vladimíra Sobotky a také dárcovskou tombolou. Výtěžek půjde na nákladnou léčbu Lindy, která má těžký autismus, ADHD a bohužel i další poruchy.

„Trpělivá maminka s Lindou cvičí, nechce ji vázat na invalidní vozík, ale životní běh je tak neúprosný, že všechny ty pomůcky a rehabilitace jen stěží odvracejí krutou pravdu – že je Linda nevyléčitelně nemocná," vypráví Barák na slávistickém webu smutný příběh. „Takže se všichni snažíme tento nerovný životní úděl Lindě zlehčit, a to třeba výtěžkem z takové akce, jakou pořádáme." 

„Asi jako každý jsem se zúčastnil mnoha charitativních akcí, ale nikdy jsem nic podobného nepořádal," přiznává Barák v rozhovoru pro hc-slavia.cz. „Bude to moje premiéra. Doufám, že se všechno povede."

„Nikdy jsem nic podobného nepořáda. Bude to moje premiéra."

Hlavní cenu do tomboly – pobyt ve Spojených arabských emirátech – věnoval Jan Novák. „Honzu jsem do celé téhle akce vlastně natlačil," usmívá se Barák. „Vzpomněl jsem si, že mi jednou cestou na zápas ukazoval fotky jednoho apartmánu v Emirátech, tak jsem si řekl, že by to byla skvělá hlavní cena do tomboly. S vědomím, že Honza určitě neřekne ne a zařídí to."

Slovo dalo slovo a už 18. července se tahle akce s velkými jmény současné pěvecké scény uskuteční. „Hlavně ať se vybere co nejvíc prostředků pro Lindu, která potřebuje pomoct," doufá Barák. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz