Réway trénuje v Praze a řeší, co bude dál. Vrátí se do Sparty?

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Tři sezony plné trápení než radosti nechal za zády Martin Réway. Slovenský útočník s českými kořeny musel ze zdravotních příčin škrtnout celý ročník 2016-17, poté stihl jen 35 soutěžních utkáních na různých úrovních. Teď se pokouší o restart kariéry. Excentrický talent trénuje v Praze a řeší, co bude dál.

Nový fanshop

Jak uvedl server isport.cz jednou z variant by mohl být Réwayův návrat do Sparty. Hvězda juniorského mistrovství světa 2015 dres Pražanů v minulosti oblékala, vynikající technik a autor geniálních přihrávek se v klubu vypracoval mezi elitu.

Jenže na podzim 2015 se Réway rozloučil, sezonu dohrál ve švýcarském Klotenu, poté chtěl bojovat op uplatnění v Montrealu. Ovšem rodáka z Prahy zabrzdil zánět srdečního svalu, později přešel do Slovanu Bratislava, načež vypomohl Dolnému Kubínu ve třetí slovenské soutěži. A poté absolvoval deset duelů švédské Allsvenskan v týmu Tingsryd AIK.

Foto: habseyesontheprize.com

O Réwayovi dlouho nebylo slyšet. V českých končinách se naposledy připomněl před rokem, když podstoupil zkoušku v hradeckém Mountfieldu. Vedení klubu mu nakonec smlouvu nenabídlo, teď je možné, že se někdejší slovenský reprezentant v Tipsport extralize přece jen objeví. Minimálně dočasný kontrakt zvažuje podle isport.cz víc zájemců, ve hře má být Sparta a další nejmenovaný klub z tuzemska.

„Tohle bych nechal bez komentáře. Se Spartou samozřejmě nějak komunikujeme, protože Martin je sparťanský hráč. Jestli ale opravdu začne tam, to teď nedokážu říci. Všechno je otevřené, jsou nějaké možnosti z české i slovenské extraligy. Máme i jeden klub ze Skandinávie, který by měl o Martina zájem. Doufám, že koncem týdne bychom mohli dospět k finálnímu rozhodnutí," řekl zmíněnému webu Martin Ančička.

Foto: gotteron.ch

Bývalý kladenský obránce, který po odchodu k našim západním sousedům získal tamní občanství a Německo posléze reprezentoval na mistrovství světa, už rok Réwaye zastupuje. Ančička má dobré vztahy s bývalým spoluhráčem Petrem Tonem, jenž je novým sportovním ředitelem Sparty. Pražanům by se slovenský útočník mohl hodit do pozměněné ofenzivy. Pravda, za předpokladu, že Réway bude mít patřičnou výkonnost i přístup k povinnostem.

Pokud se najde klub, kde dají Réwayovi důvěru, mohlo by to být výhodné pro obě strany. V případě účastníka MS dospělých 2016 se už několikrát mluvilo o poslední šanci, opakovaně se pokoušet o návrat mezi elitu nejde do nekonečna. Réway to ví. Trénuje u uznávaného kondičního kouče Michala Břetenáře a vyhlíží příležitost., která mu umožní dokázat, že pořád má na to, aby skvěle rozjetá kariéra neskončila na slepé koleji...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz