Říha počítá ztráty: na turnaji ve Švédsku nebudou Němec, Vitásek ani Birner

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Národní tým má za sebou sraz před třetím podnikem Euro Hockey Tour, hlavní kouč Miloš Říha nebude mít všechny svěřence, s nimiž původně počítal. Z nominace totiž vypadli obránci Ondřej Němec (na snímku), Ondřej Vitásek a útočník Michal Birner.

Všichni museli start na Beijer Hockey Games zrušit s ohledem na zdravotní potíže. „Ondra Němec se necítí. Je dost dobitý, chtěl by se doléčit a potrénovat. Ondřej Vitásek je na tom podobně. Zranění má i Michal Birner, přesně nám to upřesní doktor," informuje Říha.

Do přípravy se proto zapojili náhradníci, které trenérský štáb avizoval na nominační tiskové konferenci. S mužstvem se chystají brankář Roman Will, obránci Jakub Galvas, David Musil, útočníci Lukáš Rousek, Jakub Flek a Radim Zohorna, jenž byl pozván dodatečně. „Do Švédska vezmeme 27 hráčů, jasno bude po úterním tréninku," hlásí hlavní kouč.

Esa jsou připravena! Češi se chystají do Švédska

Zdravotní výpadky se týkaly také hokejistů, kteří byli původně v záloze. „Už minulý týden se zranil Ondřej Beránek, hrát nemůže ani Jan Košťálek. Jiné hráče jsme nebrali. Kádr zúžíme před odletem do Švédska, někteří hráči s námi do Stockholmu nepoletí," doplňuje Říha.

Pondělní podvečerní trénink nestihli krajánci z KHL. Soutěžní zápasy ve stejnou dobu hráli Marek Hrbas a Tomáš Zohorna z Chabarovsku, Jiří Sekáč absolvuje utkání dokonce ještě v úterý. „Hrbas a Tomáš Zohorna budou na úterním odpoledním tréninku, Sekáč přiletí až do Švédska," informuje Říha. Omluvenky jsou nepříjemné, nicméně kouč je bere jako realitu.

„Naučili jsme se s tím žít. Zástupci klubů mi volali, stejně tak třeba Plzeň, která hned v pondělí po turnaji má utkání na Spartě. Domluvili jsme se, že Milan Gulaš a Honza Kovář za nás absolvují dva zápasy a do toho nedělního nezasáhnou. Skládáme to, jak to jde," dodává Říha.

Nominace české reprezentace na Beijer Hockey Games 2019:

Brankáři:
Patrik Bartošák (HC VÍTKOVICE RIDERA), Šimon Hrubec (HC Oceláři Třinec), Roman Will (HC Bílí Tygři Liberec)..

Obránci:
Adam Polášek (Nižněkamsk, KHL), Marek Hrbas (Chabarovsk, KHL), Tomáš Kundrátek (Davos, Švýcarsko), Jakub Krejčík (Lukko Rauma, Finsko), Jan Štencel (HC Kometa Brno), Milan Doudera, David Musil (oba HC Oceláři Třinec), Petr Zámorský (Mountfield HK), Jakub Galvas (HC Olomouc).

Útočníci:
Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Roman Horák (Växjö, Švédsko), Jan Kovář, Milan Gulaš (oba HC Škoda Plzeň), Marek Kvapil, Tomáš Filippi, Radan Lenc (všichni Bílí Tygři Liberec), Hynek Zohorna (Lahti, Finsko), Petr Holík, Martin Zaťovič (oba HC Kometa Brno), Patrik Zdráhal (HC VÍTKOVICE RIDERA), Matěj Stránský (Mora, Švédsko), Radek Koblížek (Oulu, Finsko), Radim Zohorna (BK Mladá Boleslav), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha), Jakub Flek (HC Energie Karlovy Vary).

Realizační tým:

Generální manažer: Petr Nedvěd.
Hlavní trenér: Miloš Říha.
Asistenti: Robert Reichel a Karel Mlejnek.
Trenér brankářů: Zdeněk Orct.
Video trenér: Denis Havel.
Kondiční trenérka: Hana Bubníková.
Lékař: MUDr. Tomáš Vyskočil.
Fyzioterapeut: Radovan Sakaláš.
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Ondráček, Filip Ondráček.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program švédských Beijer Hockey Games 2019:

Čtvrtek 7. února:
17:30 Rusko – Finsko (Jaroslavl)
19:00 Švédsko – Česko (Stockholm, ČT sport)

Sobota 9. února:
12:00 Finsko – Česko (Stockholm, ČT2)
15:30 Švédsko – Rusko (Stockholm, ČT sport)

Neděle 10. února:
12:00 Rusko – Česko (Stockholm, ČT2)
15:30 Švédsko – Finsko (Stockholm, ČT sport)

Pořadí Euro Hockey Tour

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Rusko 6 4 1 0 1 24:10 14
2. Finsko 6 3 0 1 2 12:14 10
3. Švédsko 6 2 0 1 3 11:17 7
4. Česko 6 1 1 0 4 15:21 5

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz