Říhův Spartak Moskva získal Slováka Ružičku, s českými posilami zatím nepochodil

3. července 2008, 12:50

Václav Jáchim

Zkušený trenér Miloš Říha (na snímku) během uplynulé sezony nevídaně pozvedl ruský Spartak Moskva a vzápětí po ukončení ročníku se nechal slyšet, že by do mužstva rád přivedl některé posily. Vypadalo to především na hráče z Čech, které dobře zná, jenže Spartak zatím angažoval výhradně Slováky. Ke dvojici Ivan Baranka - Branko Radivojevič se ve čtvrtek oficiálně přidal Štefan Ružička. Odchovanec Nitry válel poslední dobou za Atlantikem, okusil NHL v Philadelphii, spoustu zápasů sehrál také za farmu Flyers v nižší AHL.

Nový fanshop

Ružička podepsal s vedením Spartaku dvouletou smlouvu, moskevský klub má na soupisce ještě volné místo pro dalšího cizince. Klub totiž angažoval sice tři zmíněné Slováky a také dva Němce, jenže gólman Kotschnew a útočník Lewandowski jsou kazašského původu a mají ruské občanství.

Hlavní kouč Miloš Říha už dřív údajně sondoval situaci v případě Petra Čáslavy, nicméně reprezentační zadák se musel vrátit z angažmá v Čerepovce do Pardubic. Michal Mikeska zase prodloužil kariéru v Ufě. No a hvězda pardubického Moelleru Petr Sýkora podepsal roční kontrakt ve švýcarském Davosu.

Z českých posil pro Spartak tedy nebylo nic, ovšem vedení klubu se dlouho nevzdávalo šance získat Josefa Vašíčka. jenže ten nakonec míří do Jaroslavle. Mistr světa z Vídně 2005 letos působil v  New York Islanders, ale vedení klubu už dřív naznačilo, že statnému centrovi nenabídne nový kontrakt.

Zástupci Spartaku o tom velmi dobře věděli. "Oslovili jsme Vašíčka jako první, bylo to už někdy před dvěma měsíci. Pak do jednání vstoupila Jaroslavl, jež hráči nabídla lepší podmínky. Dlouho byly Spartak i Lokomotiv zhruba na stejných pozicí. Záleželo na Vašíčkovi, jak se rozhodne," vysvětlil pro server championat.ru generální ředitel moskevského týmu Nikolaj Timčenko.

Ruská média připomněla, že nedávno svedly Spartak s Jaroslavlí boj o jiného českého útočníka. Koncem května chtěli představitelé obou klubů Jaroslava Hlinku. Účastník letošního mistrovství světa v Quebeku dal najevo, že po skončení roční smlouvy s Coloradem zamíří do Evropy.

A v Rusku je technický útočník velmi žádaným zbožím. Třeba i díky tomu, že před časem obstál v Kazani. Jenže Hlinka nakonec zvolil přesun do Švédska, příští sezonu bude nastupovat pod vedením kouče Slavomíra Lenera v Linköpingu. Jeho návrat do ruské nejvyšší soutěže se tedy prozatím nekoná.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz