Říhův výběr do Švédska: návraty Kováře, Kvapila či Birnera, šance pro Koblížka

Foto: Karel Švec, Český hokej

Národní tým čeká příští týden třetí podnik Euro Hockey Tour, na Beijer Hockey Games vyrazí sestava, kterou znovu tvoří převážně zkušení bojovníci. Trenér Miloš Říha může poprvé v sezoně počítat s Janem Kovářem a Michalem Birnerem, návrat by měl uskutečnit také Marek Kvapil, jenž se v prosinci omluvil. Jediným nováčkem je útočník Radek Koblížek.

Nový fanshop

Poprvé pod Říhou se v elitním výběru představí také Milan Gulaš. Lídr plzeňské Škody byl v hledáčku trenérů na podzim, těsně před moskevskou akcí se ale Gulaš omluvil ze zdravotních příčin. Nyní hlásí návrat, poprvé od loňské olympiády v Koreji je zpátky také Jan Kovář.

Říha nominoval do Švédska. Kdo přislíbil účast na MS?

Plzeňský útočník absolvoval známou anabázi se snahou získat angažmá v NHL, po přesunu domů bude jednou z hlavních opor ofenzivy české reprezentace. Totéž platí u Marka Kvapila, nejproduktivnější hráč Tipsport extraligy dostal pozvánku podobně jako další tři Bílí Tygři – Michal Birner, Tomáš Filippi a Radan Lenc.

V kádru tentokrát chybějí Dominik Kubalík a Jiří Novotný ze švýcarské Ambri-Piotty, nejvíc mezistátních startů má z uvedené nominace Ondřej Němec (123), jenž je nejstarším hráčem týmu. Nejmladším naopak bude Radek Koblížek, jediný nováček z aktuálního kádru si pozornost trenérů vysloužil výkony ve finském Oulu. Další nové tváře čekají na šanci mezi náhradníky – konkrétně Roman Will, objev nedávného šampionátu dvacítek Lukáš Dostál, Jakub Flek a Lukáš Rousek.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Do branky budou připraveni Patrik Bartošák se Šimonem Hrubcem, oba se představili už na Channel One Cupu, kde trio doplnil Dominik Furch. Z čínského Kunlunu dorazí obránce Ondřej Vitásek, poprvé od příchodu do ruského Chabarovsku naskočí za národní tým Marek Hrbas.

Vedle zmíněných návratů stojí za pozornost také zařazení brněnské dvojice Petr Holík – Martin Zaťovič, po stěhování z Čerepovce do švédské Mory se na mezistátní scéně představí Matěj Stránský, který byl v národním týmu během přípravy před loňským mistrovstvím světa. Aktuální kádr elitního výběru čítá dva brankáře, devět obránců a 15 útočníků. Většinu mužstva tvoří hokejisté Tipsport extraligy, pětice krajánků dorazí z KHL, dalších šest pak z jiných evropských soutěží.

Reprezentanti se sejdou v pondělí 4. února v Praze, dva dny poté odletí do Stockholmu, kde sehrají všechny zápasy Beijer Hockey Games. Ve čtvrtek 7. února vyzvou Češi domácí Švédy, o víkendu pak hrají s Finskem a Ruskem.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Nominace české reprezentace na Beijer Hockey Games 2019:

Brankáři:
Patrik Bartošák (HC VÍTKOVICE RIDERA), Šimon Hrubec (HC Oceláři Třinec).

Obránci:
Adam Polášek (Nižněkamsk, KHL), Marek Hrbas (Chabarovsk, KHL), Ondřej Vitásek (Kunlun, KHL), Tomáš Kundrátek (Davos, Švýcarsko), Jakub Krejčík (Lukko Rauma, Finsko), Ondřej Němec, Jan Štencel (oba HC Kometa Brno), Milan Doudera (HC Oceláři Třinec), Petr Zámorský (Mountfield HK).

Útočníci:
Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Roman Horák (Växjö, Švédsko), Jan Kovář, Milan Gulaš (oba HC Škoda Plzeň), Marek Kvapil, Michal Birner, Tomáš Filippi, Radan Lenc (všichni Bílí Tygři Liberec), Hynek Zohorna (Lahti, Finsko), Petr Holík, Martin Zaťovič (oba HC Kometa Brno), Patrik Zdráhal (HC VÍTKOVICE RIDERA), Matěj Stránský (Mora, Švédsko), Radek Koblížek (Oulu, Finsko).

Náhradníci:

Brankáři:
Roman Will (Bílí Tygři Liberec), Lukáš Dostál (HC Kometa Brno/SK Horácká Slavia Třebíč).

Obránci:
Jakub Galvas (HC Olomouc), Jan Košťálek (HC Sparta Praha), David Musil (HC Oceláři Třinec).

Útočníci:
Rudolf Červený (Slovan Bratislava, KHL), Ondřej Beránek, Jakub Flek (oba HC Energie Karlovy Vary), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha).

Realizační tým:

Generální manažer: Petr Nedvěd.
Hlavní trenér: Miloš Říha.
Asistenti: Robert Reichel a Karel Mlejnek.
Trenér brankářů: Zdeněk Orct.
Video trenér: Denis Havel.
Kondiční trenérka: Hana Bubníková.
Lékař: MUDr. Tomáš Vyskočil.
Fyzioterapeut: Radovan Sakaláš.
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Ondráček, Filip Ondráček.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program švédských Beijer Hockey Games 2019:

Čtvrtek 7. února:
17:30 Rusko – Finsko (Jaroslavl)
19:00 Švédsko – Česko (Stockholm)

Sobota 9. února:
12:00 Finsko – Česko (Stockholm)
15:30 Švédsko – Rusko (Stockholm)

Neděle 10. února:
12:00 Rusko – Česko (Stockholm)
15:30 Švédsko – Finsko (Stockholm)

Pořadí Euro Hockey Tour

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Rusko 6 4 1 0 1 24:10 14
2. Finsko 6 3 0 1 2 12:14 10
3. Švédsko 6 2 0 1 3 11:17 7
4. Česko 6 1 1 0 4 15:21 5

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz