Řisuty jsou bez Kose a Patyka. Jak bude vypadat kádr a co pomoc Kladna?

Foto: Petr Kraus, Hokejové foto - Petr Kraus

4. srpna 2019, 14:42

Jan Šimek

Řisutský hokej se připravuje na působení v patnácté druholigové sezoně, do které jdou buldoci s novým trenérem Michalem Jägerem.

Po tříletém působení totiž na střídačce Řisut končí trenér a olympijský vítěz z Nagana Martin Procházka. „Došli jsme k závěru, že mužstvo potřebuje nutně nový impuls, který by měl nový trenér přinést. Touto cestou bych chtěl upřímně poděkovat Martinovi za jeho tříleté působení u nás, kde započal svou trenérskou dráhu. Ocenil bych zejména jeho profesionální a přitom lidský přístup, zodpovědnost a zápal pro věc a protože vím, že ho trenérská práce pohltila, přejeme mu hodně úspěchů v jeho případné další trenérské kariéře,“ říká pro klubový web manažer buldoků Ivan Záleský.

Jak už jsme informovali před měsícem, Řisuty nově povede Michal Jäger. „Je to velice zkušený trenér, který prošel celou řadou klubů, zejména ve druhé lize. Příznivci hokeje si ho mohou pamatovat zejména jako trenéra Klášterce, který dovedl až do kvalifikace o první ligu. O jeho angažmá jsme jednali už v minulosti, ale nyní jsme si plácli. Od Michala si slibujeme, že přinese do mužstva nový vítr, chuť a elán opět bojovat za lepší výsledky a vybojovat po dvou letech půstu opět místo v play off,“ tvrdí šéf klubu.

Buldoky opouští sedm hráčů

Řisuty ale počítají ztráty. Po třinácti letech skončil kapitán Matěj Kos, brankář David Stahl zamířil do Ústí nad Labem, útočník Petr Patyk je v Třebíči, bratři Kučerové budou nastupovat za čínský výběr, který bude nově působit v české druhé lize. Buldočí dres neoblečou ani útočníci Tomáš Rod a Josef Urbanec.

„I přes náš apel, aby pro nastávající jubilejní patnáctou druholigovou sezónu ještě zůstal, končí Matěj Kos. Matějovi více než komukoliv jinému patří náš velký obdiv a upřímný dík za práci, kterou u nás za tu dlouhou dobu odvedl. Je to úctyhodná věrnost klubu, ve kterém zůstane trvale zapsán jako naše největší hokejová ikona,“ děkuje Záleský.

Úzká spolupráce s Rytíři padá

„V týmu naopak zůstává osa ve složení Ilašenko, Kolařík, Kašák, Dostál, Potěchin, Krpata, Náprstek, Fortelka, Vyskočil, Řepka, okolo které chceme postavit konkurenceschopný tým. Jednání o kádru mužstva prakticky stále probíhají a určující bude srpnová příprava na ledě,“ vysvětluje šéf klubu.

„Bohužel už nemůžeme počítat se spoluprací ve větším rozměru jako v minulých letech s Kladnem, které má po postupu do extraligy logicky zájem posílat své hráče do první ligy, proto nyní intenzivně hledáme variantní řešení,“ dodává Ivan Záleský.

Skupiny 2. ligy 2019/20

Sever:
HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Střed:
HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon (ZS Slaný), HC Kobra Praha, NED Hockey Nymburk, SC Kolín.

Východ:
BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, DRACI ŠUMPERK, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz