Rittich z Austrálie: O místo v LA se chci poprat. A domácí MS? Třešnička na dortu

David Rittich | Foto: Twitter NHL

(MELBOURNE, od našeho zpravodaje Andreje Bučka) Začátek nové sezony NHL se blíží a hokejisté Arizony a Los Angeles se v rámci Global Series vypravili do daleké Austrálie, kde spolu odehrají dva přípravné zápasy. Mezi těmi hráči se nachází i brankář David Rittich, kterého čeká pořádný souboj o místo v brankovišti Kings.

Po roce stráveném ve Winnipegu přišel podpis v Los Angeles. Těšíte se na Kalifornii?
Určitě jo. Bude to příjemná změna jít ze zimy do tepla. Takže rozhodně říkám jo.

Co v Los Angeles očekáváte po sportovní stránce?
Zatím úplně nevím. Snažím se připravit na sezonu a uvidíme, co se stane.

Podle všeho vás čeká těžký boj o místo v brance s Camem Talbotem a Pheonixem Copleym. Zároveň si trenér pochvaloval, že přicházíte, protože v brankovišti dlouho neměli konkurenci, takže jste pro ně velkou pomocí...
Je příjemný to slyšet. Já vždycky říkám, že záleží hlavně na mně, jak se s tím dokážu poprat. Moc dobře vím, že tu máme boj o místo mezi třemi gólmany. Takže se snažím pořádně makat a odvádět ten nejlepší výkon.

Jak po prvních dnech vnímáte v kabině lídry Anžeho Kopitara či Drewa Doughtyho?
Samozřejmě NHL nehrají tak dlouho náhodou. Jsou to skvělí lídři, skvělí hráči a já jsem jenom rád, že jsem se s nimi mohl seznámit.

Los Angeles je slavný klub, který trošku nešťastně vypadl v posledních dvou sezónách v play off s Edmontonem. Jaké jsou očekávání pro sezonu a jaké jsou vaše osobní cíle?
Osobní cíl je jednoznačný, chci vyhrát souboj o brankoviště a týmové cíle musí být vždycky ty největší.

„Osobní cíl je jednoznačný, chci vyhrát souboj o brankoviště.“

Jste v Austrálii poprvé? Jaké máte ze všeho dojmy?
Jo, zatím jo (smích). Ještě se pořád rozkoukávám. Je to tady hezký. Samozřejmě trošku jiná kultura. Jsem rád, že se jsem mohu podívat a ještě si to užít.

Myslíte, že se může NHL prosadit nějak výrazněji i v takto nehokejových místech?
Podle mě to není otázka přímo na mě. My jsme ale jedině rádi, že můžeme ukázat hokej a co umíme i místním lidem, pro které není hokej národním sportem a nemají k němu blízko. Je to pro nás velká příležitost otevřít lidem oči.

Za poslední tři sezony jste prošel pěti kluby. Kde jste zažíval největší tlak?
Ani nevím, jestli jsem někde prožil největší tlak. Samozřejmě tam byly nějaké problémy mimo hokej, které se naštěstí vyřešily a teďka je všechno dobrý. Znovu si užívám to, že hraji hokej a svoji rodinu.

„Je to pro nás velká příležitost otevřít lidem oči.“

Léto jste strávil v Česku. Jak jste si odpočinul a jaká byla příprava?
Příprava byla pestrá. Jako každý rok jsem měl plán na suchou od svého trenéra a na ledě se připravoval s Adamem Petříkem, který mě připravil velice slušně, takže jsem spokojený. A doma jsem si to samozřejmě užil, o tom se nemusíme ani bavit.

Na konci sezony se koná MS v Praze. Máte v hlavě i tuhle myšlenku?
Zatím jsem o tom nepřemýšlel, je to hodně daleko. Samozřejmě reprezentovat svoji zemi je to nejlepší a nejkrásnější, co se může stát a je jedno, na jakém to je zrovna místě. Praha je třešnička na dortu a uvidíme, co bude, jestli se mi bude dařit, jestli si mě trenéři vyberou, takže je to otázka spíš do budoucna.

Jak si vzpomínáte na MS 2018 a toužíte se vrátit do národního týmu?
Super parta, super turnaj. Bohužel nám to nevyšlo, ale celé MS jsem si užil, dodalo mi energii. Já bych národnímu týmu nikdy neřekl ne, pokud budu stoprocentně zdravý.

„Já bych národnímu týmu nikdy neřekl ne.“

Sledujete i mateřskou Jihlavu či Mladou Boleslav?
S Jihlavou v létě trénuji, tu sleduji pořád, takže vím, že se klukům na začátku sezony daří. Mladou Boleslav už tolik nesleduji, tam už není moc kluků, se kterými jsem hrál. Takže mám určitě blíž k Jihlavě.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz