Rivalové bez emocí? Kecat nemá význam, hlásí Šmíd. Birner čeká kulišárnu

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

20. března 2019, 22:53

Václav Jáchim

Žádné drama ani emoce, nýbrž jasná jízda od začátku do konce. Úvodní duel čtvrtfinálové série mezi Bílými Tygry a Mladou Boleslaví patřil domácím, už po první třetině bylo v podstatě jasné, že Bruslařům pomůže k úspěchu leda zázrak. „Hráli jsme poctivě a pokorně. Byl to jen zápas číslo jedna, ve čtvrtek máme další. Ale určitě se máme od čeho odrazit," připomíná obránce Ladislav Šmíd.

Nový fanshop

Vítězové základní části TELH odstartovali jako z partesu. Hokejisté Liberce vlétli do zápasu bojovně, skvěle bruslili a soka mačkali v obranném pásmu jako citrón. Z parádního nástupu vytěžili přesné trefy, uklidnili se a průběh posléze kontrolovali.

„Řekli jsme si, že speciálně první třetina musí být z naší strany extrémně jednoduchá. Chtěli jsme to hrát k nim do pásma a napadat. Soupeř má za sebou těžkou sérii se Zlínem, určitě je to stálo nějaké síly," hlásí zkušený obránce, jenž se podílel na vedoucí brance.

Šmíd: Chtěli jsme chodit do brány, góly nebyly úplně na krásu

V 6. minutě Šmíd napřáhl od modré čáry a kotouč usměrnil Jaroslav Vlach. Následovaly další povedené akce, také při nich putovaly puky za Růžičku po odrazech či tečích. „Góly nebyly úplně na krásu, vyplynuly z naší snahy chodit do brány. Myslím, že vedení nás trošku uklidnilo. Už tam pak nebyl takový tlak, jaký by asi byl, kdyby se třeba dvě třetiny hrálo pořád 0:0," upozorňuje Šmíd.

Do první sirény se Bílí Tygři prosadili třikrát, důležité pro ně bylo, že poté nepolevili. „Střídání za střídáním jsme si za tím šli, každá lajna získávala energii z té, která byla předtím na ledě. Všichni si odpracovali své." Jasný nástup domácích hosty zaskočil a vydatně otupil jejich snahu. Souboj rivalů tím pádem postrádal emoce. „To může přijít. My si každopádně říkali, že musíme být koncentrovaní. Kecat s nimi, to nemá žádný význam. Je třeba, abychom je porazili hokejově," dodává Šmíd.

Vstup do série se Libereckým povedl možná až nad očekávání. „Vždycky je příjemné, když si na začátku vytvoříte nějaký náskok. Měl jsem pocit, že jsme zápas měli celých 60 minut pod kontrolou. Ale nic to neznamená. Vedeme 1:0, čeká nás další zápas," připomíná Michal Birner.

Birner: 18. výhra nad Boleslaví doma? Řekl bych, že to je náhoda

Bílí Tygři drželi tempo, navýšili náskok a protivníka drželi na uzdě. „Pořád jsme chtěli mít vysoký pohyb a hrát náš hokej. Možná jsme si pak nevytvořili tolik šancí jako na začátku, ale také jsme jim moc příležitostí nedali." Birner a spol. se museli vyrovnat s herní pauzou.

„Není to jednoduché. Bez zápasu jsme byli skoro dva týdny, je třeba poskládat tréninky tak, aby toho nebylo málo, ale ani moc. V tomhle směru se odvedla výborná práce, energii jsme měli. Herně to možná může být lepší, důležité však je, že nám šly nohy. Fyzicky jsme na tom byli docela dobře."

Hokejisté Liberce si připsali už 18. (!) domácí výhru nad Mladou Boleslaví v řadě, což je tedy pořádně unikátní šňůra. „Řekl bych, že to je spíš náhoda. Tak nějak všechno dohromady," reaguje Birner. „Oni mají velice dobrý tým, zkušené kouče. Očekávám jiný zápas, z jejich strany nějakou kulišárnu. Ale věřím tomu, že se znovu dobře připravíme a do Boleslavi pojedeme s vedením 2:0," uzavírá.

Sestřih Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz