Rod o návratu do Písku: Hokej mi nechyběl, ale dostal jsem motivaci

Foto: ihcpisek.cz

12. července 2020, 15:10

Ondřej Mach

Po dlouhých sedmi letech se vrací do týmu, se kterým zažil postup do první ligy. Tomáš Rod má být v nadcházejícím ročníku jednou z nejvýraznějších tváří obrození píseckého hokeje. Jak se jeho návrat k řece Otavě seběhl?

Aplikace Tipsport extraligy

„Myslel jsem si, že budu hrát už jenom krajský přebor za Radomyšl. Druhá liga je náročná soutěž a přiznám se, že kdyby měla další sezona Písku vypadat jako ta poslední, asi by mě to nebavilo,“ odhaluje Rod v rozhovoru na webu ihcpisek.cz.

„Pak se situace otočila. V květnu mi volal předseda klubu pan Tramba a popsal mi nějakou vizi s možným návratem dalších Písečáků. To mě oslovilo,“ pokračuje dvaatřicetiletý útočník.

„V květnu mi volal předseda klubu pan Tramba a popsal mi nějakou vizi s možným návratem dalších Písečáků. To mě oslovilo.“

Slovo dalo slovo a klub zkušeného matadora skutečně zlákal. Rod má na Písek krásné vzpomínky: v roce 2010 zde hostoval z Českých Budějovic a s týmem oslavil postup do druhé nejvyšší soutěže. Na jih Čech si odskočil ještě o tři roky později, kdy za Písek odehrál osm duelů.

Nyní by se v dresu Králů měl zařadit mezi osobnosti, které písecký hokej posunou do vyšších pater druholigové skupiny Střed.

„Doma mě v tom podporovali, takže jsem se rozhodl, že když to půjde s prací skloubit dohromady, budu hrát za Písek. Práce mi asi neumožní odehrát všechny zápasy, ale aby dávala naše spolupráce nějaký smysl, dávám si hranici nějakých třicet zápasů,“ vysvětluje Rod na webových stránkách Králů.

„Práce mi asi neumožní odehrát všechny zápasy.“

Jihočeský klub před časem ohlásil velké množství změn. Nejdůležitější z nich je zřejmě změna vedení, generálním manažerem se nově stal Erik Svoboda, funkci trenéra a sportovního manažera zaujal Luboš Rob starší. Písek navíc jako dlouhodobý cíl vyhlásil návrat do první ligy.

Foto: HC Most

„Písecký hokej potřebuje vrátit důvěru a tohle je správná cesta. Už teď je vidět mezi lidmi ohlas, ve městě se o tom baví. Ptali se i mě, jestli budu hrát. To mě překvapilo, protože jsem o tom s nikým nemluvil. Ale Písek je prostě malé město,“ říká hokejista, který si vyzkoušel extraligu v Českých Budějovicích, Mladé Boleslavi nebo Pardubicích.

Rod se nyní postupně vrací do tréninkové zátěže, poslední rok si totiž od hokeje dával pauzu. „V květnu jsem znova začal. Do té doby jsem hokej neřešil a zprávy z dění kolem něj jsem začal sledovat, až když jsem začal uvažovat, že bych zase začal hrát. Narodilo se nám dítě, řešili jsme stěhování, do toho práce,“ vypočítává Rod.

„Na hokej jsem neměl myšlenky a přiznám se, že mi nechyběl.“

„Abych toho neměl málo, přihlásil jsem se na školu. Na hokej jsem neměl myšlenky a přiznám se, že mi nechyběl. Když se ale ukázala možnost hrát za Písek, dostal jsem novou motivaci,“ dodává na klubovém webu.

Předtím dva roky působil ve třetí nejvyšší soutěži, drtivou část kariéry ale strávil v první lize. Úspěšné roky prožil zejména v Ústí nad Labem, mimo jiné si vyzkoušel druhou nejvyšší francouzskou soutěž. Naváže v Písku na povedené časy?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz