Rolba v hlavní roli: Roman chtěl domluvit remízu, Bartošák poznával posilovnu

Foto: facebook.com/hcvitkovice

Začátek utkání? Kde nic, tu nic. Byť duel Vítkovic s Libercem měl začít v 17:30, dohrál se jako poslední z celého pátečního programu Tipsport extraligy. Původní start zápasu totiž posunuly trable s pokaženou rolbou v Ostravar Aréně. Hrát se začalo po šesté, zhruba půlhodiny po plánovaném úvodním vhazování.

NHL 20

„Na začátku jsme byli nervózní a snažili jsme se udržet v teplotě. Jak to přesáhlo patnáct, dvacet minut, začali jsme si dělat srandu, že jsme se měli dohodnout, aby první třetina byla 0:0 a jdeme rovnou hrát druhou. Na led jsme tak šli v dobrém rozpoložení, jako bychom šli ostatně i normálně,“ líčí Ondřej Roman.

Možná dobře, že se Ostravané se svým libereckým soupeřem na podobné gentlemanské úmluvě nedohodli. První třetinu totiž díky trefě Patrika Zdráhala vyhráli. „Asi jsme na tom vydělali,“ usmívá se Roman.

Problémy s rolbou bral s nadhledem i vítkovický gólman Patrik Bartošák. „Už jsme na to letos zvyklí. Ve Zlíně nám vypli světla, v Hradci nám vypli světla... A aby toho nebylo málo, tak se nám pokazí rolba. Naštěstí jich tady máme asi šest nebo kolik. Dobře to dopadlo a přestávka trvala jenom padesát minut,“ hlásí s nadsázkou.

„Chodil jsem po šatně sem a tam. Sednul jsem si na chvilku i v posilovně, moc často tam během sezony nezavítám. Teď jsem se aspoň podíval, jak to tam vypadá,“ směje se. „Každý to trávil jinak. Někdo seděl a odpočíval, někdo zvolil pohyblivější cestu.“

Akce rolba? Nebyl to úmysl, směje se Petr

A jak situaci vnímali Liberečtí? „Samozřejmě to trochu narušilo program každého, ale podmínky byly stejné jak pro nás, tak pro Vítkovice. Byli jsme tady už od čtvrtka, takže jsme neměli v nohách žádnou cestu autobusem. Nemůžeme se na to vůbec vymlouvat. Někdy to tak je, že se začátek nepovede, ale jsem rád, že jsme rychle naskočili na vlnu, kterou jsme chtěli a odehráli jsme tady dobrý zápas,“ myslí si Roman Will.

„Povídali jsme si, ale pořád je to zápas a každý chce být soustředěný. Nejde to ale vydržet čtyři a půl hodiny v kuse, takže si kluci na chvíli povolili brusle. Bylo to trošku nepříjemné, ale oba týmy to měly stejné pak se odehrál skvělý zápas,“ dodává brankář Bílých Tygrů.

Akce rolba ale problémy před zápasem neskončila. Svou chvilku slávy si užila i před nájezdy, když už takřka zmizela z ledové plochy, aby se na ni musela znovu vrátit a upravit pás pro nájezdy. „Byla v hlavní roli, ale nebyl to úmysl. Těchto zařízení tady přitom máme pět,“ uzavírá s úsměvem vítkovický kouč Jakub Petr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz