Rolinek je pro, Dynamo také. Rozhodne zdraví, říká zkušený bojovník

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

V Tipsport extralize odmakal 17 sezon, další roky válel v ruských klubech z Magnitogorsku a Ufy. Tomáš Rolinek je vrcholovému hokeji věrný i po čtyřicítce, zatím však není jasné, zda to bude platit i nadále. „Chci hrát, cítím i zájem Dynama. Teď se ale všechno odvíjí od mého zdravotního stavu,“ řekl na stránkách východočeského klubu.

partneři českého hokeje

Rolinkův příběh minulé sezony je dostatečně známý. Po startu ročníku se vytratil ze základní sestavy, po neshodách s trenérem Ladislavem Lubinou a bez podpory tehdejšího vedení se rozhodl skončit. Kapitán mistrů světa 2010 se v Dynamu rozloučil, posléze přijal nabídku z Vrchlabí a hrál druhou ligu.

Jenže Pardubicím se nedařilo, a když před koncem přestupního termínu hledalo Dynamo dostupné dříče, představitelé klubu oprášili spolupráci s Rolinkem. Někdejší dlouholetý reprezentant je srdcař, kývl a jal se Dynamu pomáhat se záchranou. Povedlo se, stejně jako předtím dvakrát v barážích.

Od té doby utekly už víc než dva měsíce, jaká je v případě Rolinka aktuální situace? Stále vitální veterán touží pokračovat, ovšem trápí ho blíž neupřesněné zdravotní trable. Aby je vyřešil, vyrazí za specialistou do Rakouska. Tím pádem je s otazníkem, zda v obdivuhodné kariéře napíše další kapitolu.

Foto: Anton Martinec, hcvrchlabi.cz

„Chtěl bych strašně moc hrát dál. Čeká mě vyšetření u doktora Vavroně v Rakousku, pak se uvidí, jak to bude. Platí, že hrát chci a cítím i zájem klubu. V tuto chvíli ale nejsem dostatečně v pořádku, abych mohl nastoupit do další sezony,“ uvedl Rolinek pro stránky Dynama.

Pardubický klub chystá důležitou změnu. Město finišuje s prodejem majoritního balíku akcií podnikateli Petru Dědkovi, který má poměrně smělé plány. Už v závěru uplynulého ročníku se díky jeho pomoci objevil v Dynamu ostřílený Michal Vondrka, ve výhledu jsou další posily. Klub by rád udržel také Tomáše Rolinka, jenž stále může nabídnout velkou borci bojovnosti a černé práce.

„Tomáš patří mezi největší srdcaře tohoto klubu. Kvůli jeho přístupu a morálním vlastnostem bychom byli rádi, kdyby pokračoval. Jsme s ním v kontaktu a celou situaci společně řešíme. Nicméně o jeho dalším angažmá rozhodne jeho zdravotní stav, který Tomáš momentálně řeší,“ připomněl člen představenstva Dušan Salfciký.

Roiinek je jednou z největších legend klubu, za Pardubice sehrál první extraligový duel už v sezoně 1998-99. Stále věří, že bude fit, během koronavcirové krize si odpočinul a dobíjel baterky s rodinou. „Věnoval jsem se také zahradě a chalupě, abych se nějak zabavil. Naučil jsem se mnoho manuálních prací. Od té doby jsem šikovnější,“ doplnil závěrem.

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz