Rosol dál povede Kadaň. Přijde k němu velezkušený asistent?

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Prvoligovou Kadaň bude i v následující sezoně trénovat Petr Rosol. „Bude s námi určitě pokračovat," potvrdil na webu Trhačů jejich generální manažer Petr Klíma.

partneři českého hokeje

Rosol přišel do Kadaně v polovině listopadu. Comeback do profesionálního hokeje ohlásil po třech sezonách v nižších švýcarských soutěžích.

Někdejší kouč Českých Budějovic nebo Ústí nad Labem u Trhačů vytvořil trenérský tým s Tomášem Hamarou a Petrem Klímou. Posledně jmenovaný později ze střídačky zmizel a už se věnoval pouze manažerské práci.

„Tým nemůže existovat bez dobrého trenéra. Tím, že jsem hrál hokej za mořem, tak vím, že mužstvo musí vést zkušený trenér," vypráví Klíma v rozhovoru pro skkadan.cz.

„První dva měsíce tu s námi byl Vláďa Růžička, ale při zápasech nebyl na střídačce. Poté přišel Petr Rosol, který mě požádal, abych s ním na střídačce zůstal, protože hráče neznal tak podrobně," popisuje Klíma.

„Postupem času jsem z toho ale vystoupil, protože jsem věřil, že jeho zkušenosti se ukážou. V momentě, kdy všechny hráče poznal, tak jsem věděl, že už na střídačce nebudu,“ vysvětluje Klíma na klubovém webu.

„Chci mít na lavičce ještě jednoho zkušeného trenéra."

Rosol přispěl k tomu, že se Kadaň po Novém roce zvedla, v tabulce přeskočila Sokolov a po dvou letech neskončila poslední.

V další sezoně už se bude z Chance ligy sestupovat. Trhače tedy čeká těžký úkol. „V současné době hledám hráče, kteří by se nám hodili do systému. A vše konzultuji také s Petrem Rosolem," prozrazuje Klíma v rozhovoru pro skkadan.cz.

„Vzhledem k tomu, že přesně nevíme, jak to bude se Spartou, tak nepředpokládám, že bude pokračovat Tomáš Hamara. Chci mít ale na lavičce ještě jednoho zkušeného trenéra, kterého my v tento moment potřebujeme," tvrdí šéf Kadaně.

„Oslovili jsme Vladimíra Jeřábka. Říkal, že by měl zájem, ale vzal si čas na rozmyšlenou."

A pomoct by mohlo opravdu zajímavé jméno!

„Oslovili jsme Vladimíra Jeřábka. Říkal, že by měl zájem, ale vzal si čas na rozmyšlenou. Navíc do toho opět zasáhla aktuální situace ve světě,“ říká Klíma o probíhajícím jednání.

Jednašedesátiletý Jeřábek by určitě měl Kadani co předat. Vždyť jako hlavní trenér vedl například Litvínov, Mladou Boleslav nebo Kometu. V první lize už koučoval Hradec Králové, Havlíčkův Brod či Vrchlabí. 

Foto: hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz