Rousek klepe na dveře Sparty a přemýšlí o MS. Dám do toho všechno, slibuje

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

9. listopadu 2018, 13:42

Ondřej Belák

Lukáš Rousek vstoupil do aktuálního ročníku parádně. V dresu Litoměřic zaznamenal v 15 zápasech velmi dobrých 13 bodů a žádný další junior mu v tomto ohledu v Chance lize nestačí. Není divu, že zaujal také Uweho Kruppa, který už jej otestoval ve třech utkáních. „Hrát ve Spartě byl vždycky můj sen, je to pro mě obrovské lákadlo,“ svěřuje se talentovaný útočník.

Nový fanshop

Rousek začínal s hokejem v Letňanech, avšak bylo jasné, že mu tento klub postupně začne být malý. V sezoně 2016/2017 si podmanil extraligu staršího dorostu, když ve 40 zápasech zapsal v dresu Letců vynikajících 82 bodů.

Logicky tedy přišel posun výše. Vyhlédla si jej Sparta, za jejíž A-tým hned v premiérovém roce nastoupil do 26 střetnutí. V těch zaznamenal dvě asistence, vedle toho hrál i za juniorku. Letos se ale mladý forvard dostává do palebné pohody i mezi dospělými.

Pravidelně nastupuje ve druhé nejvyšší soutěži, kde hájí barvy Litoměřic. Po patnácti startech se může pyšnit bilancí 5+8, což z něj číní nejproduktivnějšího juniora Chance ligy. „Myslím, že jsem se minulý rok v dospělém hokeji trošku otrkal. Letos dostávám více prostoru, vyhrál jsem se, a proto se mi zatím tak daří,“ nechává Rousek nahlédnout pod pokličku svého úspěchu.

Není divu, že vytrvale bojuje o zařazení do Sparty, přestože se zde s příchodem Uweho Kruppa zvýšila už tak nemalá konkurence. Dres s písmenem „S“ na hrudi letos Rousek oblékl třikrát, a další starty na sebe zřejmě nenechají dlouho čekat. „Je to pro mě velké lákadlo! Vždycky jsem chtěl hrát ve Spartě. Stále se o to pokouším a dávám do toho všechno,“ netají hbitý hokejista ambice.

Lukáš Rousek

Lukáš Rousek | Foto: Karolína Štolcová, hclitomerice.cz

Právě obratnost a skvělé bruslení jsou prvky, jež Rouska zdobí. „Snažím se stavět na bruslení, šikovnosti a hlavě,“ prozrazuje. „Mezi mé slabiny patří naopak fyzická síla,“ přiznává hráč, který se svými 180 centimetry patří spíše mezi drobnější hokejisty.

Teď se bude snažit předvést také na mezinárodní úrovni, byl totiž nominován na hodonínský turnaj reprezentací do dvaceti let. Ten startuje už dnes a mladý útočník se pořádně těší.

„Mít na sobě reprezentační dres je pro každého hráče krásný pocit. Moc si to užíváme, dáme do toho všechno,“ burcuje Rousek. „Nevím, jaké mám šance probojovat se až na mistrovství světa. Zkrátka dám do tohoto turnaje všechno a buď to vyjde, nebo ne,“ odmítá pokorně jakékoliv spekulace.

„Diváky bych určitě nalákal na naší hru. Budeme se snažit hrát atraktivně a samozřejmě uděláme ve všech třech zápasech vše pro to, abychom vyhráli! S výhrami jde pak všechno jednodušeji, včetně tréninků,“ uzavírá Lukáš Rousek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz