Rozbruslení v jeskyni! Češi se na Finy chystali 37 metrů pod zemí

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

10. listopadu 2018, 18:00

Adam Bagar

(HELSINKY, od našeho zpravodaje) Národnímu týmu se před zápasem s Finy přihodila hodně netradiční věc. Seveřané vyvěšovali pod strop Hartwall Areny dres legendárního obránce NHL Kimmo Timonena. A byla to taková sláva, že rozbruslení bylo přesunuto do vedlejší arény, která je zapuštěná ve skále!

Nový fanshop

Tréninková hala, která je součástí komplexu Hartwall Areny, je v podstatě jeskyně, do které se vejde přesně jedno kluziště. Okolo mantinelů, které se na několika místech takřka dotýkají nízkého stropu, projdete, ale příliš prostoru tam skutečně není.

Pro český národní tým to bylo před zápasem velmi zajímavé zpestření. Někteří to zažili už loni, kdy se Češi ve 37 metrů pod zemí umístěném stánku chystali v rámci klasického tréninku na Rusy, ale pro jiné to byla premiéra v tak neobvyklém prostředí.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Na krásy úchvatné arény se musel během rozbruslení podívat asi každý. „Hrát hokej ve skále, to se vám mockrát za život nepovede. Je to úžasné,“ zářil už před rokem Andrej Nestrašil, jenž to stejné zažil i letos. „Musel jsem jezdit hodně přikrčený,“ usmíval se.

Po netradičním rozbruslení se Češi přesunuli k hlavnímu dějišti, kde přihlíželi slavnostnímu ceremoniálu, při němž dres Kimmo Timonena s číslem 44 vystoupal pod strop Hartwall Areny. Vše se natáhlo, úvodní buly zápasu padlo s pětadvacetiminutovým zpožděním.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz