Rozhodčí pro hradecké finále CHL: finalista z MS v Ostravě i Holanďan

Foto: Aleksandr Strok, championshockeyleague.com

Liga mistrů odkryla jména rozhodčích pro finálový duel v Hradci Králové, který je na programu v úterý 4. února od 18:45! Boj Mountfieldu s Frölundou budou řídit hlavní sudí z finské Liigy a čároví z německé DEL.

partneři českého hokeje

Hlavními rozhodčími budou zkušení Finové Kristian Vikman s Mikkem Kaukokarim, kteří dohromady odřídili přes osm stovek zápasů nejvyšší finské soutěže a na kontě mají rovněž spoustu důležitých zápasů na mezinárodní scéně.

Kaukokari rozhodoval už finále CHL v letech 2017 a 2019, dvě finále MS juniorů či dvě bitvy o bronz na seniorských šampionátech. Vikman se na přelomu roku představil na mistrovství světa dvacítek v Ostravě, kde si zapískal i finále.

Po kanadském obratu z 1:3 na 4:3 se o něm a jeho parťácích hodně mluvilo. V závěru totiž po vzájemné diskusi zrušili trest pro Aidana Dudase za vyhození puku z vlastního pásma mimo hrací plochu a sebrali Rusům přesilovku šest na tři.

Jednali správně. Kotouč trefil kameru TSN, upevněnou na plexiskle, a hokejová pravidla jsou neúprosná. Stojí v nich, že pokud vyhozený kotouč trefí nejen kostku, ale i jakýkoliv jiný objekt nad ledovou plochou, pak trest není uložen.

Ale zpátky k rozhodčím letošního finále Ligy mistrů. Finy doplní na čarách Němec Andreas Hofer s Holanďanem Joepem Leermarkersem, který už má na kontě i zápasy seniorského MS a stejně jako jeho německý kolega řídí utkání DEL.

„Kompletní čtveřice patří v domácích soutěžích ke špičce. Vynikali také skvělými výkony v utkáních Ligy mistrů a jako světová elita si zaslouží řídit letošní finále v Hradci Králové,“ hlásí sportovní ředitel Ligy mistrů Bo Lennartsson.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz