Rozvoj rozumu i těla? Velmi podstatný, říká Jelínek. Univerzitní lize fandí

20. března 19:11

hokej.cz

Co říká uznávaný hokejový trenér, mentální kouč a pedagog Marian Jelínek o nově vzniklé Univerzitní lize ledního hokeje, která má za sebou povedený premiérový ročník?

partneři českého hokeje

Na úvod by nás zajímalo, jestli máte vztah k univerzitnímu sportu a pokud ano, jaký?
Univerzitní sport je pro mě velmi zajímavá oblast sportovních aktivit. Propojuje se v něm rozvoj rozumu a těla. Tuto „symbiózu“ považuji v současném světě za velmi podstatnou.

Sám často radím rodičům, aby děti, které dělají vrcholový sport zároveň i studovaly střední školu a dodělaly si maturitu, neboť je tu relativně velká šance jít díky sportu studovat do zahraničí.

Jistě jste zaregistroval nově vzniklou Univerzitní ligu ledního hokeje, co na ni říkáte?
Ano, univerzitní hokejovou ligu jsem zaregistroval a velmi to kvituji. Držím palce a fandím jí, aby se stala nedílnou součásti sportovního života v naší republice.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Myslíte si, že popularita univerzitního sportu u nás roste? Co by případně mohlo Univerzitní lize ledního hokeje a univerzitnímu sportu jako takovému k jejich popularizaci pomoct?
Myslím si, že popularita univerzitního sportu u nás určitě roste. Samozřejmě, že by jí pomohly určité legislativní úpravy a zároveň i zvýšené finanční prostředky. Na druhé straně, všechno má svůj čas.

Univerzitní liga ledního hokeje má za sebou premiéru i co se týče přímých přenosů na ČT Sport. Myslíte si, že právě živé televizní vysílání je jedna z možných cest, jak univerzitní sport zpopularizovat a přiblížit ho nejen studentům, ale i široké veřejnosti?
Jednoznačně si myslím, že jednou z možností, jak zpopularizovat univerzitní sport jsou i živá vysílání v médiích. Za to patří masovým médiím velký dík.

Autor: Richard Jarošík

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz