Rulík z Lince: Hra nebyla optimální. Škrty v kádru? Nic příjemného...

Radim Rulík | Foto: Jan Beneš, ceskyhokej.cz

20. dubna 22:31

Ladislav Lhota

Český národní tým zvítězil také ve čtvrtém přípravném utkání před mistrovstvím světa. Po dvou duelech v Karlových Varech a jednom vystoupení v Českých Budějovicích se poprvé představil na ledě soupeře v hornorakouském Linci a uspěl výsledkem 3:2. Hlavní kouč Radim Rulík pak oznámil jména hráčů, kteří nebudou pokračovat do dalšího kempu a také jména čerstvě povolaných.

Na lineckém ledě se domácí ujali vedení. Co vám dělalo problémy? 
V první třetině se nám nedařilo plnit, co jsme chtěli, protože jsme měli hodně ztrát ve středním pásmu a přechod útočné modré vůbec nebyl takový, jak bychom si představovali. Nechávali jsme tam hodně puků. Rakušané mají bruslivý tým, který je v této fázi přípravy opravdu velice slušný bruslařsky a proti žádnému mužstvu mezinárodní úrovně elitní skupiny MS se nedá uspět, pokud se budou ztrácet puky s přechodem do útočného pásma nebo ve střední neutrální zóně. S tím jsme měli problém. Dostali jsme nešťastný gól, což se může stát, ale hra nebyla optimální. 

V další fázi už jste byli spokojení s výkonem?
Ještě před koncem třetiny jsme dokázali vyrovnat. Ve druhé třetině jsme se zlepšili a šli do vedení. Ve třetí části až do situace, kdy domácí snížili na 2:3, jsme jim příliš nedovolili. Vytvořili jsme si nějaké situace v útočném pásmu, i když jsme nedali gól. Utkání se zdramatizovalo teprve po našem zaváhání v defenzívě, kdy jsme inkasovali. Vznikly tam situace, z nichž Rakušané mohli vyrovnat na 3:3, ale pomohla nám obětavost v předbrankovém prostoru a zásahy gólmana, který podal velice dobrý výkon. Závěr jsme zvládli. 

„Pokud si nastavíme hlavy tak, že to nejsou Švédové nebo Finové, ale jenom Rakousko, bude to mylný přístup.“

Rakušané budou naším soupeřem v základní skupině MS. Co vám řekly vzájemné souboje?
Na jednom šampionátu jsme s nimi prohráli a pokud si nastavíme hlavy tak, že to nejsou Švédové nebo Finové, ale jenom Rakousko, bude to mylný přístup. Oba zápasy, hlavně ten v Linci, co se týče získaného materiálu, nám velmi pomohou k tomu, abychom se na tohoto soupeře připravili velice pečlivě. 

Kteří hokejisté nebudou pokračovat v přípravě?
Vždycky to je těžké rozhodování, není to nic příjemného. Na základě projevu hráčů na všech trénincích a ve všech zápasech jsme se rozhodli, že v dalším kempu nebudou pokračovat obránci Daniel Gazda a Jakub Sirota, z útočníků Jiří Černoch s Adamem Kubíkem. Dva hráče máme nemocné, jeden z nich má současně trauma v dolní polovině těla, a nevíme, jak to s nimi bude, co se týče plné zátěže. 

„Dva hráče máme nemocné, jeden z nich má současně trauma v dolní polovině těla.“

Kdo doplní mužstvo od kempu v Bratislavě? 
Dosud jsme měli devět obránců a budeme mít deset. Přijdou Michal Kempný, Jakub Krejčík a David Špaček z AHL. Z útočníků Filip Chlapík, Pavel Kousal, Ondřej Kaše a Matyáš Kantner. Po utkáních na Slovensku oznámíme další změny. Pokud jde o hráče z NHL, tak si neumím představit, že bych teď říkal něco, co nevím. Kluci v zámoří ještě neprošli zdravotními prohlídkami. V momentě, kdy budeme znát výstupy z prohlídek, oznámíme jména.  

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz