Ruský mistr nadále spoléhá na Čechy: Do Ufy míří Leoš Čermák, pokračuje Miroslav Blaťák

Ruský Salavat Julajev dobyl superligy, po pátečním triumfu v pátém finále nad Jaroslavlí stále ještě v Ufě doznívají mistrovské oslavy. Vedení klubu ovšem už v předstihu pracovalo na tom, aby zůstala síla týmu zachována. V letošní sezoně pobývali v Ufě čtyři čeští hokejisté. Milan Hnilička, Miroslav Blaťák, Radek Philipp a Michal Mikeska. Už nyní je jasné, že ani na podzim nebudou naši vyslanci chybět. Smlouvu totiž prodloužil Blaťák, do Ufy navíc nově míří liberecký Leoš Čermák (na snímku).

Jágr Chance liga

Reprezentační útočník se s vedením celku Salavat Julajev Ufa dohodl na dvouletém kontraktu, klub měl o Čermákovy služby dlouhodobý zájem. "Objevily se i další nabídky, Leoš si v Rusku udělal výborné jméno. Ovšem zájem z Ufy byl stálý a dlouhodobý, posléze jsme se soustředili především na jednání s tímto týmem," konstatuje zástupce hráče Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest.

Představitelé Ufy sledovali Čermáka v průběhu celé sezony. "Měli o něm dostatek informací. Generální manažer klubu Oleg Gross o hráče usiloval, bylo jen otázkou času, kdy všechno uzavřeme," říká Spálenka. Odchovanec třebíčského hokeje už ve velké východní zemi působil, v minulosti rok oblékal dres Novosibirsku.

Nyní přechází do nově zavedené Kontinentální ligy coby jedna z největších hvězd na přestupovém trhu. Čermák napodobil Pilaře či Rolinka, kteří se před několika dny dohodli s Magnitogorskem. Také bude nastupovat za elitní ruský tým, který má vysoké hokejové ambice. A nabízí rovněž špičkové finanční podmínky.

V Ufě nebude Čermák sám. Určitě zůstane obránce Miroslav Blaťák. "Dohodli jsme se na nové dvouleté smlouvě. Mirek si tam udělal výborné jméno," konstatuje Robert Spálenka. Naopak rozloučí se zřejmě Milan Hnilička, nejasná je situace v případě Radka Philippa s Michalem Mikeskou. O posledně zmíněného důrazného útočníka je v současnosti velký zájem.

Mikeska prý původně uvažoval o návratu domů. "Ale Michal se rozehrál v závěru sezony k výborným výkonům, v play off Ufu vydatně táhl. Mikeska dostal zajímavý návrh, který zvažuje. Jeho budoucnost je otevřená," informuje hráčův zástupce. Nabídky prý dostal i Radek Philipp. "Uvidíme, jak to dopadne. Možná zůstane v Rusku, možná přijde ke slovu jiná varianta," dodává Spálenka.

V podobné situace se ocitl i další Spálenkův klient - slovenský reprezentační obránce Martin Štrbák. Obránce ruského Magnitogorsku se rozhodl pro návrat blíž k domovu, v Metallurgu už bývalý hráč Los Angeles nebo Pittsburghu pokračovat nebude. "Nedá se vyloučit, že se Martin dohodne s některým českým klubem. Jednání probíhají," uzavírá Robert Spálenka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz