Ruský svaz rozhodl: Sekáč slaví titul, Jaškin má s Dynamem bronz

Foto: twitter.com/khl_eng

3. července 2020, 19:40

Václav Jáchim

Ruský hokejový svaz dnes rozhodl, že hokejový titul získali hokejisté CSKA Moskva. Sezonu v Kontinentální lize sice předčasně ukončila pandemie koronaviru, nicméně vedení tamního hokeje navzdory tomu určilo pořadí domácího šampionátu.

Stalo se tak na základě výsledků v základní části soutěže a v prvním kole play off KHL. Loňští vítězové Gagarinova poháru ovládli dlouhodobou fázi Kontinentální ligy 2019-20, jasně přešli také přes první kolo vyřazovacích bojů.

Před další sérií bylo play off nejprve pozastaveno a posléze předčasně ukončeno. Letos je tedy Gagarinův pohár bez majitele, nicméně ruský hokej uplatňuje tradici a každým rokem vyhlašuje hokejového mistra země. Pandemie koronaviru na tom nic nezměnila.

„Mnozí tvrdí, že majitel ruského titulu a vítěz Gagarinova poháru by měl být jeden a ten samý tým, ale já to vidím jinak. Dobře víme, že základní část a play off je něco jiného. My jsme vyhráli první fázi soutěže a hladce přešli přes první kolo, myslím, že si titul zasloužíme. Byť bychom byli samozřejmě raději, kdybychom dokázali obhájit Gagarinův pohár," uvedl pro agenturu R-Sport prezident moskevského klubu Igor Jesmantovič.

V jiných evropských zemích letos mistra nevyhlásili, Rusové to podle všeho dlouho zvažovali. Nakonec přistoupili k uvedeným kritériím. Svaz přisoudil primát CSKA Moskva. Jiří Sekáč, který za armádní tým letos nastupoval, se tedy může těšit z vítězství v mistrovství Ruska.

Druhá příčka patří Kazani a Petrohradu, oba týmy mají shodné ukazatele všech klíčových statistik, bronz bere Dynamo Moskva, v jehož sestavě zářil Dmitrij Jaškin. Rozhodnutí o výsledcích přijal ruský svaz ve spolupráci s vedením Kontinentální ligy.

„Vždycky jsem byl za rozdělení dvou soutěží – základní část je jeden turnaj, Gagarinův pohár pak druhý. Vítěz dlouhodobé části soutěže dřív získal Kontinentální pohár, novým mistrem byl pak automaticky tým, který vyhrál Gagarinův pohár. Myslím, že pro rozvoj našeho hokeje je důležité, aby byl oznámen ruský mistr," řekl pro web gazeta ru legendární útočník a dvojnásobný olympijský vítěz Boris Michajlov.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz