Rusy jsme přehrávali, těší Douderu. Kovář se zlobil za vítězný nesmysl

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

(HELSINKY, od našeho zpravodaje) Tak přece jen existuje jakási spravedlnost. Čeští hokejisté už proti Finům podali velmi dobrý výkon, ale bodově vyšli naprázdno. O den později dokonce po většinu utkání přehrávali Rusy, na střely zvítězili jasně 33:15, ale o první triumf pod taktovkou Vladimíra Vůjtka museli bojovat až v samostatných nájezdech. Ty národní tým zvládl lépe a slavil premiérovou výhru v sezoně! "Za vítězství jsme rádi a myslím, že můžeme být spokojeni i s hrou," hlásí obránce Milan Doudera.

Rusové v sobotu nastříleli Švédům šest branek a národní tým jako by měl zpočátku ze silného soupeře až přílišný respekt. "Vlétli na nás a uzamkli ve třetině," přiznává třinecký bek. "Ale rychle jsme se z toho oklepali, začali se zlepšovat a hrát stejně jako v sobotu s Finskem," doplňuje Doudera. Češi skutečně přidali a byli nebezpečnějším týmem, než hvězdami našlapaná sborná s Kovalčukem či Mozjakinem v sestavě.

Takové hráče je těžké bránit, ale Češi to zvládali velmi dobře. "Je vidět, že to jsou mistři ve svém oboru, jsou silovější, ale že bychom zaostávali? To se rozhodně říct nedá! Myslím, že jsme je přehrávali," hlásí Milan Doudera, jenž vstřelil důležitou vyrovnávací branku na 2:2. "Jako bek jsem si sjel dolů. Honza Kovář mě tam krásně našel a viděl jsem, že je nahoře místo. Tam už šlo jen o tom, abych netrefil gólmana," culí se.

Z premiérové trefy v národním týmu měl pochopitelně obrovskou radost. "Puk jsem si schoval," líčí Doudera, jehož za dalších 127 sekund napodobil Milan Gulaš a Češi rázem vedli 3:2. Náskok ale neudrželi a o vítězství tak rozhodli až v nájezdech. "Myslím, že naše výkony na turnaji se pořád zlepšovaly a potvrdilo se, že máme dobrý tým. Konkurence je ale obrovská a na další turnaj se dostanou jen ti s nejlepší formou."

Naší hrou můžeme dostat pod tlak i takové týmy jako Rusko nebo Finsko

O vítěznou trefu národního týmu se postaral Jan Kovář, jenž to udělal výborně. "Ale od začátku jsem říkal, že přesně tohle nechci provést. Párkrát jsem to už udělal a nedal z toho gól. Jakmile mi to nevyjde, tak to vypadá jako odfláknutý nájezd. Pak se mi tam ale zasekl puk a najednou jsem měl v hlavě tento nesmysl. Naštěstí se gólman roztáhl a měl tam dost místa. Prošlo mu to krásně mezi nohy," popisuje šťastný střelec.

Ačkoli před Čechy stál takový tým jako je Rusko, před dovednostní disciplínou si věřili na vítězství. "Věděl jsem, že Vladimír Sobotka umí dávat góly z nájezdů, prostě jsme si věřili, taky nejsme špatní hokejisté," říká zkušený útočník, jenž byl rovněž spokojený s výkonem v posledních dvou zápasech. "Sice jsme skončili na turnaji poslední, ale od toho se určitě můžeme odrazit," pokyvuje hokejista ruského Magnitogorsku.

"Trenéři chtějí, abychom byli hodně aktivní, pomáhali si s obránci, zastupovali se. Naším systémem hry můžeme dostat pod tlak i takové týmy jako jsou Rusko nebo Finsko," myslí si Jan Kovář, jenž vnímá první zápasy pod taktovkou Vladimíra Vůjtka pozitivně. "Všechno si ještě musí sednout, ale myslím, že jsme se zápas od zápasu zvedali a spolupráce byla lepší a lepší. Po výhře z toho máme pozitivní dojem," uzavírá.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz