Rutar dal první gól v reprezentaci. Vážím si toho, přiznává. Kam si dá puk?

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(UMEA, od našeho zpravodaje) Letošní rok je pro něj průlomový. V olomouckém dresu poprvé naskočil do extraligy, a pak ho trenér osmnáctky Alois Hadamczik povolal i na mistrovství světa. Teď se zadák Adam Rutar dočkal první branky v národním týmu.

Nový fanshop

„Měli jsme větší chuť do hry než Švýcaři,” libuje si vytáhlý obránce reprezentační osmnáctky, která si ve druhém utkání skupiny A hladce poradila se švýcarským soupeřem. Nasázela mu osm branek a nakonec zvítězila 8:2.

„Před bránou jsme byli důrazní, spadlo nám tam hodně gólů. Byli jsme na tom bruslařsky líp, ale i psychicky. Bylo to zasloužené vítězství,” pokračuje olomoucký bek, který na startu druhé dvacetiminutovky zařídil čtvrtý gól Čechů.

Martin Lang po výhře nad Švýcarskem

V přesilovce se na modré čáře opřel do puku, jeho ránu ještě tečoval jeden ze švýcarských protihráčů a puk skončil mimo dosah Henauera. Pro Adama Rutara šlo o první zásah v dresu národního týmu.

„Prvního gólu v reprezentaci si hodně cením,” přiznává. Památku na něj mu samozřejmě tým schoval. „Puk mám na místě,” usmívá se. Kam s ním? „Asi nad postel, že bych měl doma vitrínku, to fakt ne,” dodává.

Čeští mladíci ukázali psychickou odolnost, dali zapomenout na nezdar s Bělorusy a po velmi dobrém výkonu urvali zasloužené vítězství. „Ale moc jsme si toho neříkali. Každý se na to připravoval sám,” pokračuje Adam Rutar.

Radek Bělohlav hodnotí duel se Švýcary

Osmnáctka má ve Švédsku nabitý program. Hned v neděli odpoledne ji čeká další duel, tentokrát Češi vyzvou Finsko. Vzhledem k tomu, že se hraje od 15.30, nemají na přípravu ani 24 hodin. „Musíme se jít vyklusat, dobře se najíst a jít brzo spát,” velí spolehlivý bek.

Finové jsou v kritické situaci. Proti českému týmu potřebují zabrat. Na úvod totiž podlehli Kanadě, a pak překvapivě podobně jako Hadamczikův celek nestačili na namlsané Bělorusy. „Na zápas jsem se díval a nechápal jsem, co se v tom utkání stalo,” kroutí hlavou Rutar a dodává. „Bude to hodně těžké, ale utkání musíme zvládnout, abychom postoupili z dobrého umístění.”

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz