Rutta: Nakopnutí! Výborný soupeř i diváci, pak to lítá

Jan Rutta | Foto: Jakub Knap

Z působení v San Jose zná většinu kanadských hráčů velmi dobře. Jan Rutta měl v posledním zápase ve skupině hodně práce, zámořské hráče se Česku dařilo držet na uzdě dvě třetiny. Pak se Kanada prosadila hned třikrát, ale v dramatickém závěru se povedlo domácím vyrovnat.

Ještě 200 vteřin před závěrečnou sirénou vedla Kanada 3:1. Přesilovku ale využil Palát díky práci na brankovišti a v power play za minutu skóroval i kapitán Červenka po přesném kříženém pasu od Nečase.

„Závěr zápasu výborný. Kluci, kteří byli na 6 na 4 a potom 6 na 5 to skvěle sehráli. I pro diváky to musí být úžasný zážitek. Jedině dobře, nakopne nás to do čtvrtfinále,“ nepochybuje obránce Jan Rutta. „Super, že kluci z Bostonu přijeli. Na přesilovce to bylo znát,“ dodal.

Dlouho se přitom hrálo bez větších šancí na obou stranách. Hokej byl velmi zajímavý, důrazný a rychlý. Jen šance likvidovali obránci i brankáři na obou stranách.

„Mělo to výborné tempo. Diváci byli fantastičtí, v takové atmosféře se hraje vždy úžasně. Výborný soupeř, potom to na ledě lítá,“ popsal Rutta.

„Kanaďani dobře házeli puky za nás, s tím jsme měli trochu problém, možná bychom měli naši hru trochu zjednodušit – hodit puk za napadající hráče. Ale celkově to bylo slušné. A naši útočníci hráli výborně. Můžeme jim nahazovat trochu do lepších míst, ale i tak dnes vybojovali spoustu puků. Dostat takové mužstvo pod tlak je výborná vizitka.“

Bruslařsky přitom Češi svedli náročný zápas, možná vůbec nejnáročnější ve skupině. „Bylo takové nešťastné, že ze dvou brejků jsme dostali jednoduché góly. To je důkaz toho, že Kanaďani jsou šikovní a v takových situacích si umí poradit. Celkově se mi ovšem líbilo, jak jsme hráli jako tým – sebevědomě na puku, dobře jsme bruslili. Inkasované branky každopádně mrzí.“

Třeba další přesný zásah soupeřů v oslabení. „Když to útočník takhle trefí na bližší tyč, ještě s tou clonou před brankářem, nejde s tím moc dělat. Hráč na brankovišti projel v perfektní čas,“ zhodnotil Rutta.

„Byly tam pasáže, kdy jsme se dokázali udržet u nich v pásmu. Je to těžký, mají silný a velký beky. Kolikrát nevymýšleli, akorát vyndávali puky z pásma. V tomhle byli trochu úspěšnější, ale měli jsme dobrá střídání. Měli jsme šanci vyhrát,“ cítil český bek s dlouholetými zkušenostmi z NHL.

Kterého soupeře dostane jeho tým pro čtvrtfinále – USA, nebo Německo? Záleží na výsledku posledního utkání v pražské skupině mezi Švýcarskem a Finskem. „Jdeme na hotel, dáme si dobrou večeři, koukneme se na hokej v televizi. Určitě to budeme sledovat. A nemusíme si lhát, Amerika tady má výborný tým. Uvidíme, jak to dopadne.“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz