Růžička míří do Kadaně! Zkušený kouč bude konzultantem Trhačů

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Po sestupu Pirátů z Tipsport extraligy původně předpokládal, že zůstane na střídačce i pro Chance ligu. Vladimír Růžička se ale nakonec rozloučil, po vzájemné dohodě z klubu odešel a od té doby nikde nepůsobil. Nyní se k hokeji vrací, byť v trošku jiné roli. Kouč mistrů světa 2005 a 2010 bude konzultantem v Kadani.

NHL 20

Trhači o tom informují na svém webu. S tím, že Růžička rozšíří realizační tým prvoligového mužstva a bude spolupracovat s trenéry. „Příchod Vladimíra Růžičky beru rozhodně jako přínos. Věřím a jsem přesvědčen o tom, že nám pomůže. Pro mě je to nejen dlouholetý kamarád, ale i pan trenér, který něco dokázal," uvedl generální manažer a trenér Petr Klíma.

Oba se dobře znají. V minulosti spolu hráli za Litvínov, československou reprezentaci i později v Edmontonu. Když Růžička v sezoně 1989-90 zamířil do NHL, Klíma mu v začátcích hodně pomohl. Přátelství nyní sehrálo značnou roli v tom, že se oba bývalí skvělí útočníci sejdou v realizačním týmu Kadaně. Jak uvádějí klubové stránky, Růžička se k Trhačům připojí v pondělí 26. srpna.

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Růžička po minulé sezoně opustil hokejový Chomutov, jelikož klub podle jeho slov neměl ambice na okamžitý návrat do nejvyšší soutěže. Hodně se mluvilo o tom, že by olympijský vítěz z Nagana mohl zamířit do Slovanu Bratislava. Kdyby slovenský klub pokračoval v KHL, Růžička by velmi pravděpodobně stál na střídačce Slovanu jako hlavní trenér. 

Jenže situace se změnila, mistr světa 1985 se na žádném angažmá dosud nedohodl. Jelikož stále bydlí v Chomutově, a nechce ztratit kontakt s hokejem, kývl na nabídku prvoligové Kadaně. „S Petrem Klímou jsme se domluvili. Rozhodl jsem se, že mu pomůžu. Budu na trénincích, na střídačce při zápasech ne," řekl Růžička.

Co bude dál? „To teď neřeším," doplnil zkušený kouč. Pro Kadaň bezpochyby cenná pomoc, zkušenosti Růžičky budou pro Trhače přínosem. „Jsme dobří kamarádi. Známe se strašně dlouho, hráli jsme spolu. Takže když teď Vláďa nikde nepůsobil, řekl: ‚Víš co, Kozle, já ti pomůžu‘. A já myslím, že takové příležitosti musím využít,“ uvedl pro iSport.cz Petr Klíma.

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Spolupráce s Růžičky s prvoligovou Kadaní není časově omezená. Pokud bývalý trenér Slavie, Chomutova a české reprezentace dostane nabídku ze zahraničí nebo z Tipsport extraligy, Trhači mu nebudou bránit v odchodu.

Podle Klímy se s Růžičkou o spolupráci bavili už v minulé sezoně. „Začalo to už tehdy a pak se v Chomutově stalo, co se stalo. Naši synové jsou ve Spartě, my se Spartou spolupracujeme, stejně jako s Pardubicemi. ale hlavně oba chceme pomoct českému hokeji. Něco jsme dokázali, a když dáme hlavy dohromady, zkusíme to.," uzavřel pro iSport.cz Klíma.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz