Růžička po návratu do Hradce: Výborné vzpomínky, byl jsem tu spokojený

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

1. prosince 2021, 7:52

Martin Voltr

Jistě, hokej je o hráčích na ledě... Ale v úterý bylo pod Bílou věží hodně zraků upřených na litvínovskou střídačku. Poprvé od angažmá v Mountfieldu na ní totiž stál v roli soupeře kouč Vladimír Růžička. Hradečtí mu ale nenechali ani bod.

Týden hokeje 2022

Trefil jste správnou šatnu?
Trefil. A střídačku taky, protože přes ní procházíte jako první. Takže jsem se na ní zastavil (směje se).

A co jste cítil?
Prožil jsem tu dva roky a mám na to výborné vzpomínky. Musím říct, že jsem tady byl spokojený. První sezona nám poměrně vyšla, dostali jsme se do finále Ligy mistrů. Ve druhé nás přejel ve čtvrtfinále Liberec, který pak porazil i favorizovanou Spartu... Hrozně rád na to vzpomínám, protože na to nemůžete zapomenout.

„Diváci hokeji chybí a tady v Hradci je mají výborné. Věřím, že by přijel i kotel z Litvínova, tam jsou taky vynikající fanoušci.“

Ale před plným stadionem by to bylo lepší, viďte?
Stoprocentně. Před diváky je ten hokej úplně jiný. Zaplať pánbůh, že jich chodí aspoň tisíc a je tady nějaká kulisa, ne jako kdyby byl stadion prázdný. Ale diváci hokeji chybí a tady v Hradci je mají výborné. Věřím, že by přijel i kotel z Litvínova, tam jsou taky vynikající fanoušci. Takže by to byl souboj fanoušků a pak náš na ledě.

Zatím jste u mužstva tři týdny. Může vám pomoci rychlý sled zápasů, abyste do hráčů vštípil to, co potřebujete?
Ono je to těžké, protože máme krátký čas a potřebujeme si s nimi probrat, co chceme. Já už si teď malinko připadám jako učitel, protože pořád sedíme u videa (usmívá se). Trochu potřebuju zvolnit, protože mi připadá, že je na hráče informací hodně a začínají se jim trochu motat. Takže to musíme malinko zjednodušit.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

A jaký vidíte zásadní recept, abyste šli nahoru?
Musíme proměňovat šance. Máme tutové, ale bohužel jsme je v posledních dvou zápasech neproměnili. Hokej je o gólech. Když máte za stavu 2:1 trestné střílení, potom jedete sám na bránu, a pak to vlastně měl ještě Aaron Irving do prázdné a trefil brankáře do zadku... Místo toho, abyste ty góly dali. Soupeř toho pak využil a dal nám za třetinu tři góly, což je taky špatně. Nemůžeme dostat za třetinu tři góly. Hrajeme dvě třetiny výborně, ale za jednu si prohrajeme zápas.

„Musíme být trpěliví. Zápasy jdou rychle po sobě a já věřím, že v našem týmu síla je.“

Největší šanci měl na konci Petr Straka, ale minul prázdnou bránu a potom ještě hloupě fauloval. To jste asi nebyl nadšený...
Já věřím, že to přijde. Stráča má bohužel smůlu, už se mu to stalo doma s Vítkovicemi. Za stavu 3:3 v prodloužení jeli sami dva na jednoho, chtěl to dát do prázdné, ale uskočilo mu to. Teď taky. To se nedá nic dělat, je to hokej. Když nám to bude trošku lepit, tak ty góly budeme dávat. Musíme být trpěliví. Zápasy jdou rychle po sobě a já věřím, že v našem týmu síla je. V Hradci jsme hráli velice dobrý zápas, ale bohužel nemáme ani jeden bod. A my potřebujeme bodovat, abychom se dostali nahoru.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz