Růžička skóroval, s výkonem ale spokojen není: Nebyli jsme to my

Martin Růžička | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Stíhací jízda za vyrovnáním se ve třetí třetině nezdařila. Třinečtí hokejisté nevstoupili do úvodního čtvrtfinálového klání se Spartou dobře a před polovinou hrací doby prohrávali už 0:3. Nicméně závěr jim vykřesal naději na lepší výsledek a dvěma brankami snížili na konečných 2:3. Přestože si Oceláři neuzmuli první bod do série, Martin Růžička přepsal jednu hokejovou tabulku.

Třinecký útočník v play off zatím válí. V každém utkání předkola zaznamenal jednu branku, další přidal během nedělního odpoledne ve čtvrtfinálové duelu s pražskou Spartou. Právě jeho trefa odrazila hostují celek za lepší hrou.

„První branka nás nakopla. Mohli jsme dát i třetí, byla na spadnutí, ale to bychom chtěli po takovém průběhu asi moc,“ zamýšlí se nad vývojem utkání Martin Růžička, který v letošním ročníku ovládl v základní části soutěž produktivity.

Čtvrtou brankou v letošním play off navíc v tabulce nejlepších střelců vyřazovací fáze přeskočil Viktora Ujčíka. Momentálně tak s 55 brankami v play off zaujímá druhé místo, na vyrovnaní prvního Ondřeje Kratěny mu schází čtyři trefy.

„První branka nás nakopla. Mohli jsme dát i třetí, byla na spadnutí, ale to bychom chtěli po takovém průběhu asi moc."

Teď se ale primárně upíná na čtvrtfinálovou sérii. „Gól nám ve zlepšení určitě pomohl, jako pomohl Spartě na začátku utkání. Trochu jsme tahali za kratší konec,“ mrzí Růžičku porážka 2:3.

Celkově s výkonem týmu není spokojen. „Zápas jsme si udělali těžký, nehráli jsme moc dobře. Ve třetí třetině jsme se trochu zlepšili. Sparta ale vedla 3:0 a už se nemusela nikam hnát. V tomhle je to kontraproduktivní. Celkově jsme to nebyli my,“ přiznává 37letý útočník.

Růžička si uvědomuje, že rozhodovat budou maličkosti. „Šancí moc nebude, o tom je play off. A když vám nějaké soupeř nabídne, je potřeba je využít. Nebo nedostat gól. To je jednoduché,“ hlásí třinecký kanonýr.

Porovnávat zatím úvodní duel čtvrtfinále a loňské finále nechce. „Je to první zápas, po sérii řeknu víc,“ uzavírá Růžička.

Další repríza loňského finále je na programu v pondělí od 19:00 v pražské O2 areně.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz