Růžička střelecky mlčí. Gríger pálí ostrými: Snad si začneme věřit

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Přímý souboj o dvanáctou příčku zvládly lépe Karlovy Vary, které v rámci 50. kola Tipsport extraligy přetlačily Chomutov po prodloužení. Podle předpokladů utkání příliš gólových šancí a ve finále ani přesných zásahů nepřineslo. Obě dvě trefy Energie obstaral Dávid Gríger, který stál za prolomením desetizápasové šňůry nezdarů.

HokejkaTV

V urputném souboji se na úvodní branku čekalo až do začátku 29. minuty, kdy Dávid Gríger bekhendem protlačil kotouč u tyčky Petersovy branky. Vyrovnání přišlo z hole Lukáše Blahy, který druhým extraligovým gólem posunul zápas do prodloužení, v tom Gríger přidal po skvěle mířené přihrávce od Tomáše Rachůnka druhý zásah.

„Góly mě potěšily. První propadl se štěstím a u druhého mi Rachna výborně nahrál. Na mě už jenom bylo, abych se trefil. Byl to ale zápas o celém mužstvu, a ne jenom o mně. Všichni jsme bojovali a makali. Fantasticky nám zachytal brankář a musím před ním sundat klobouk,“ smeká střelec Energie, který vybojoval pro svůj tým výhru v nastavení.

„Jsme strašně rádi za výhru, jsou to pro nás super dva body, od kterých se musíme odrazit do dalších zápasů,“ apeluje čtyřiadvacetiletý útočník. Energie vyhrála naposledy 29. ledna, a přestože sbírala bodíky za prohraná prodloužení nebo nájezdy, více než měsíc čekala na zelená čísla. Nakonec se dočkala v důležité bitvě. „Dlouho jsme nevyhráli a strašně už jsme chtěli. Konečně se to štěstíčko přiklonilo na naši stranu, protože v předchozích zápasech nám malinko chybělo a prohrávali jsme o gól,“ smutní Gríger.

Karlovy Vary vyhrály v dlouhodobé části s Chomutovem tři vzájemná utkání, což jim do play out dává určitou mentální výhodu. „Vítězství nám psychicky pomůže, protože jsme dlouho nevyhráli. Snad si začneme trošku více věřit. Teď ale nekalkulujeme do play out, chceme být na každý zápas stoprocentně připraveni,“ říká rodák ze slovenského Popradu.

Kdyby Piráti vyhráli za tři body, mohli svého soupeře v tabulce poprvé v sezoně přeskočit. To se ale nestalo – Západočeši se opět vzdálili na tři body. „Určitě máme tabulku všichni v hlavě, všichni víme, o co jde, ale nechtěli jsme si to připouštět. Jdeme od zápasu k zápasu. Musíme hrát dobře týmově a pak dokážeme hrát s každým, což jsme si už několikrát dokázali. Musíme v dalších zápasech bojovat jako proti Chomutovu a pak věřím, že to bude stále lepší,“ praví Dávid Gríger.

Chomutovský kanonýr Růžička se trápí, na gól čeká od 11. ledna

Piráti už od úvodních minut začali sbírat menší tresty, které sice přímo nerozhodly, ale Vladimír Růžička mladší častým oslabením přikládá vysokou váhu. „Měli jsme hrozně moc úplně zbytečných vyloučení, ale úplně zbytečných,“ hořekuje. „Pak se hraje na pár lidí, kteří hrají více, a zbytek je studený. Bylo jich snad osm nebo deset, ale nevím, protože jsem to u sedmi přestal počítat. Je to pak hrozně těžké a myslím, že to rozhodlo,“ pokračuje třicetiletý forvard.

Sestřih Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary

>

V závěrečném dějství Chomutovští alespoň srovnali a dotáhli utkání do prodloužení, které už jim ale bod navíc nepřineslo. „Pro nás je jeden bod málo, ale k průběhu zápasu zase docela dobrý. Nevím. Hodně jsme se natrápili a nemohli jsme se nějak prosadit,“ marně hledá slova.

„Málo jsme se tlačili do brány. V přesilovkách netrefujeme z osy bránu, což máme, protože potom bychom tam mohli něco domlátit nebo dotlačit a dát gól nosem nebo hlavou. Zpoza brány se gól dává těžko,“ přidává možné příčiny nezdaru jasně nejproduktivnější muž týmu, jenž však v posledních patnácti střetnutích sbíral jenom asistence.

„Jsem rád, že můžu pomoci aspoň nahrávkou, ale vím, že se ode mě góly očekávají. Nějak mi to tam nechce spadnou. Minulý zápas ve Zlíně jsem měl asi pět střel, ale nic tam nepadá. Mám teď čas, kdy to moc nejde. Doufám, že dám nějaký ušmudlaný gól, třeba zase z půlky, a začne se opět dařit,“ přeje si na závěr Vladimír Růžička mladší.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz