Růžička v Kadani? Nevěřil jsem tomu, říká Kůs. Jednal i s Piráty

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Kadaň prošla v posledních letech velkými změnami, odpoutala se od Chomutova a navázala nové spolupráce. Všechny kadaňské týmy přesto za posledních devět sezon spojuje dvojice Jakub Trefný – Jaroslav Kůs, kteří vždycky patří k lídrům. Jak tomu bude letos?

NHL 20

Jardo, jak se to seběhlo, že jste pořád v Kadani?
To je dobrá otázka. Těžko říct. Mně přijde, že už jsem tady opravdu dlouho. Ani jsem nepřemýšlel, že bych šel někam jinam. Trochu jsem koketoval s variantou, že bych šel do Chomutova, který sestoupil, a hrál bych po hodně letech zase doma, ve městě, odkud pocházím. Nakonec to nevyšlo, domluvil jsem se s Péťou Klímou a hraju v Kadani.

Nedostal jste i další nabídky z jiný klubů?
Bývalo to často, ale poslední dva roky ani ne. Je to divné, ale nic mi nepřišlo. Asi jsou smíření s tím, že budu v Kadani, ale nechci, aby to působilo, že jsem tu zaškatulkovaný a budu tady napořád. Minimálně poslední rok žádná extra nabídka z jiné části republiky nebyla.

Jaký byl vývoj v komunikaci s Piráty a následně ve vašem rozhodnutí?
Jednali jsme, měli jsme i schůzku. Týden na to jsem si volal s Kadaní, pro kterou jsem se rozhodl. Zůstal jsem tam, kde to znám, protože finančně to bylo na stejné úrovni.

„Jednali jsme, ale zůstal jsem v Kadani, kde to znám, protože finančně to bylo na stejné úrovni.“

Mrzí vás tedy o to více, že to s nejbližším rivalem v přípravě dvakrát nevyšlo?
Nevím, čím to je, ale po čtyřech letech, od doby, co Chomutov postoupil, je tady zase derby a my se proti němu bojíme hrát. S ostatními týmy hrajeme dobře, ale přijede Chomutov a... To je tak k oběma vystoupením. Byli lepší. I ve druhém zápase jsme se báli dvě třetiny hrát. Na druhou stranu je to možná dobrá facka před ligou, protože jsme předchozí dva zápasy vyhráli. Kdybychom měli před ligou tři výhry, mohli bychom si myslet bůh ví co, takže nás prohra vrátí trochu na zem.

Přípravu jste začali šňůrou proher, ale pak přišla i zelená čísla. Co se změnilo?
Těžko říct. U všech proher jsme nebyli horší, ale dělali jsme až stupidní chyby, takže jsme pak dostali v Chomutově 0:6 a dome se Sokolovem 1:6. Přitom to pro nás tak hrozné nebylo. Něco jsme natrénovali. Navíc přišel trenér Vláďa Růžička, takže jsme začali trénovat o malinko jinak. Po dvou týdnech jsme zase začali hrát něco, co už nám ordinovali trenéři předtím, ale on to umí podat zase trochu jinak. Je to velká osobnost. Hlavně utkání proti Crimmitschau bylo kvalitní, všechno jsme plnili. Nakonec to přineslo ovoce.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Co vám blesklo hlavou, když jste se dozvěděl, že bude v Kadani Vladimír Růžička starší?
Když jsme se o tom bavili prvně, nevěřil jsem, že se to stane. Moc hráčů tady není, kteří ho zažili v Chomutově. Já jsem pod ním zažil asi dva nebo tři zápasy v přípravě vždycky na začátku sezony, takže já ho taky moc neznám. Je to takový impuls, aby se výkony zvedly. Protože jsou kamarádi s Péťou Klímou, asi se nějak domluvili. Myslím, že to bude jenom ku prospěchu.

Vždycky patříte k lídrům týmu. Jak hodnotíte z osobního hlediska letní přípravu?
Přijde mi, že poslední tři nebo čtyři přípravy jsou z týmového i osobního hlediska dost špatné. Ono je to takové klišé, ale je to jenom příprava. Byly tam dobré i špatné věci. Ze špatných se člověk musí poučit a nastavit hlavu, že ve středu začínáme. Body se nebudou sbírat lehce, jako každý rok.

„Když jsme se o tom bavili, nevěřil jsem. Je to takový impuls, aby se výkony zvedly. Bude to ku prospěchu.“

Jak vnímáte spolupráci s extraligovými týmy a s tím spojené příchody?
Jsou to kvalitní kluci, ale nemají moc zkušeností s dospělým hokejem. V mládežnických reprezentacích nebo juniorce sice vyčnívali, ale přechod do dospělého hokeje je velký, i když jde hráč do druhé nejvyšší ligy. Myslím, že si kluci pořád zvykají, a asi to bude ještě pár týdnů nebo měsíců trvat. Mají nakročeno dobře. Kadaň od toho je, aby tu hráli mladí kluci. Snad výkonnostně porostou.

Co by mělo být vaší týmovou předností?
Hrozně se nadřeme na gól, takže bych možná mohl říct obrana. Musíme hrát především jako tým. Říká se to hodně, ale přeci jenom rozpočet a tým jsou nějak postavené. Asi nebudeme úplně favoriti soutěže. Možná pro nás bude výhoda, že všichni ostatní půjdou do zápasu s tím, že by nás měli porazit. Měli bychom soupeřům brát body jako tým a hrát systém, který trénujeme. Když ho budeme plnit, budeme pro hodně prvoligových mužstev nepříjemný soupeř.

Jaroslav Kůs.

Jaroslav Kůs. | Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz