Rýsují se favorité. TOP 4 adepti na postup do Chance ligy

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

21. července 16:57

Marek Hedbávný

Je teprve červenec, ve druhé lize už se ale rýsují favorité. Velké posily oznámili ve Vrchlabí, v Šumperku, Havlíčkově Brodě i na Kobře.

Nový fanshop

HC Stadion Vrchlabí – legendy v útoku

Vrchlabí loni doplatilo na to, že se v Sokolově vytvořil profesionální tým, který si šel jasně za vítězstvím. Stadion se ale nevzdává: postup do Chance ligy zůstává cílem i pro další sezonu.

A podle letního posilování je zřejmé, že nejde o plané řeči: zůstává Jaroslav Bednář, přišla jiná extraligová ikona Petr Sýkora a ze zámoří přiletí dvojnásobný mistr světa Jan Hlaváč. Je důležité, že tito legendární hokejisté budou s týmem už od začátku sezony.

Vrchlabí navíc udrželo možná nejlepšího gólmana soutěže Jakuba Soukupa. Pokračovat budou nejspíš i zkušení beci Jiří Vašíček a Martin Vágner. Připočtěme si k tomu fantastickou podporu od diváků a favorit číslo jedna je zřejmý.

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

Draci Šumperk – mimořádná obrana

V minulé sezoně se Šumperk mezi hlavní favority neřadil. Letos to bude jiné. Hlavním klíčem k úspěchu bude obrana. Jsou v ní Tomáš Sedlák, Tomáš Drtil, Petr Gewiese, Michal Žák, Daniel Kabelka, Jakub Řezáč a Marek Haloda. Každý z nich by ve většině jiných druholigových týmů platil za týmovou hvězdu.

Draci navíc vyhráli přetahovanou o produktivního útočníka Jana Milfaita a z Poruby se vrátil matador Michal Vymazal. 

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

BK Havlíčkův Brod – tradiční vyzyvatel

Havlíčkův Brod sice na jaře selhal, rok co rok se s ním ale musí počítat. Z útoku sice odešli Jan Milfait s Davidem Michálkem, což jsou velké ztráty, Bruslaři ale přivedli obstojnou náhradu: Tomáše Plachého a Jakuba Kadlece.

Tým z Vysočiny navíc posílil o hráče, kteří pomohli Moravským Budějovicím až do superfinále: řeč je o Romanu Mikešovi, Marcelovi Juráňovi, Michalu Klimentovi a Ladislavu Pospíchalovi. Bruslaři budou nově spolupracovat s Jihlavou – kdo je z Dukly posílí?

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

HC Kobra Praha – superlajna

Kobra přivedla fantoma uplynulé sezony: Kamil Bříška získal ve 40 zápasech úžasných 76 bodů. Pražané ale odpálili ještě větší bombu – bude za ně totiž hrát Tomáš Plíhal, borec s nemalými zkušenostmi z NHL. Elitní dvojici by mohl doplnit Lukáš Tondr. Tenhle útok bude na ledě dělat obrovský rozdíl. Otázkou je, jak bude tým vyvážený v dalších lajnách.

Foto: hcvlci.cz

Rozdělení do skupin ve druhé lize

Sever: HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Střed: HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon, HC Kobra Praha , NED Hockey Nymburk, SC Kolín.

Východ: BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, DRACI ŠUMPERK, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz