Rytíře nově povede trio trenérů. Jágr v Kladně zůstává

Foto: rytirikladno.cz

14. května 2018, 10:15

Jan Šimek

Hokejisté prvoligového Kladna znají jména nových trenérů, kteří je povedou v novém ročníku WSM Ligy. Na střídačku Rytířů se postaví trojice David Čermák, Jindřich Lidický a Jan Kregl. Čermák, který bude zároveň fungovat jako sportovní manažer, se společně s Lidickým vrací k áčku po dvou letech, pro Kregla je působení u kladenského A-mužstva premiérou. Jaromír Jágr bude v Kladně dál působit jako hráč. Klub o tom informoval na svém webu.

Nový fanshop

„Devadesát procent týmu tvoří kladenští hráči a nová trojice trenérů je velmi dobře zná. Prakticky každý z nich Jindrovi Lidickému, Davidu Čermákovi i Honzovi Kreglovi prošel v minulosti rukama. Všichni tak vědí, do čeho jdou. Já se v kabině vrátím do role hráče,“ prozrazuje majitel kladenského klubu a legendární útočník Jaromír Jágr.

Poté, co odešel kouč Miloslav Hořava, se dosavadní asistent Pavel Patera posouvá k mládeži. U ní bude dále působit také novopečený asistent Jan Kregl. „Ve svém věku toho prošel už hodně, spoustu hráčů v týmu zná dokonale,“ říká na adresu nováčka na střídačce Rytířů. „Chci, aby áčko bylo s mládežnickými týmy úzce propojeno,“ dodává Jágr.

Přestupy z WSM Ligy sledujeme online »

Realizační tým jinak zůstává beze změn. Pokračuje trenér brankářů a videokouč Radek Jirátko i kondiční kouč Michael Obrtel. Rytíři ovšem dále pracují na hráčských posilách.

„Sháníme vhodné typy, které v sestavě minimálně zacelí odchody některých hráčů. Cíl se nemění, chceme extraligu,“ hlásí odhodlaně nový trenér a sportovní manažer v jedné osobě David Čermák.

Kádr Rytířů Kladno pro suchou přípravu

Brankáři: Lukáš Cikánek, David Stahl.
Obránci: Petr Hořava, Matin Kehar, Linus Anders Svedlund, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.
Útočníci: Štěpán Bláha, Jaromír Jágr, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Adam Kubík, Patrik Machač, Petr Patyk, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, Tomáš Vildumetz, Ladislav Zikmund.
Junioři v přípravě: Petr Jiroušek (brankář), Adam Zich (obránce), Ondřej Bláha, Martin Bláha, Matyáš Filip, Šimon Jelínek, Krešimir Schidlhabel, Jakub Hajný (vše útočníci).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz