S kapitánem to Spartě ladí. Nic mě nezastavilo, říká o návratu Řepík

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

18. prosince 2019, 22:15

Václav Jáchim

Před třemi týdny musel na marodku, Michal Řepík utrpěl zranění malíčku a Spartě před reprezentační pauzou hodně chyběl. Proti Plzni se kapitán Pražanů vrátil do sestavy a ukázal, jak je pro vedoucí tým tabulky důležitý.

Bojovným výkonem a také asistencí na vedoucí gól Davida Tomáška přispěl domácím k výhře 2:1 v prodloužení. „Od poloviny utkání už jsem se necítil moc dobře, ale hlavní je, že jsme zastavili sérii porážek. Dva body bereme," kvituje účastník čtyř posledních mistrovství světa.

Jaký byl návrat? Spokojenost za dva body?
Pro mě to samozřejmě nebylo jednoduché. Když tři týdny nehrajete, je to těžké. A navíc proti Plzni. Ale jsem rád, že jsme to zvládli a vyhráli.

Co přesně jste měl se zraněným malíčkem?
Bylo to nalomené. Ale už je to v pořádku.

Dá se říci, že jste se snažil návrat do hry urychlit, jak to jen půjde? Už vás svrběly ruce?
Říkal jsem, že bych se chtěl vrátit po reprezentační pauze. Byl jsem na kontrole, na rentgenu. Ukázalo se, že prst je dobrý. Tím pádem mě nic nezastavilo, abych proti Plzni nastoupil.

Cítil jste se na ledě dobře?
Ze začátku, tak půlku zápasu ano. Pak už to bylo horší. Nohy mi pak trošku odcházely. Ale dá se říci, že jsem to čekal možná ještě malinko horší.

Ve třetí třetině jste poctivě bránil při dvojnásobném oslabení. Tam jste dostal zabrat, co říkáte?
To jo. Když jsem se musel už potřetí vracet, měl jsem toho plné zuby. V prodloužení jsme naopak měli přesilovku my, je velká škoda, že jsme tam nic nepředvedli. Přesilovky musíme zlepšit, protože poslední dobou nám moc nejdou.

Snažili jste se dávat větší pozor na střelce Milana Gulaše? Upozorňovali vás na něj trenéři speciálně?
Osobku jsme na něj nehráli. Ale samozřejmě, když byl na ledě, říkal jsme si, že musíme dávat pozor. Bylo třeba o něm vědět, uvědomit si, že tam je. Šlo o to hrát blízko něj a nedávat mu moc velké mezery, aby nemohl něco vymýšlet. Řekl bych, že to se nám docela dařilo. Udělal sice bod v přesilovce, ale při hře pět na pět ne.

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Berete dva body, nebo měly být spíš tři?
Podle toho, jak se zápas odvíjel, si myslím, že jsme nehráli špatně. Oni neměli úplně vyložené šance. My pak udělali fauly a Plzeň toho využila. Sehráli to dobře, mají na přesilovky šikovné hráče. Dali z toho góla, což se nám stalo i v minulém vzájemném utkání u nich. Vedli jsme 1:0 a Plzeň myslím také z přesilovky vyrovnala.

Je zajímavé, že všechny tři letošní vzájemné zápasy musely do prodloužení.  To svědčí o velké vyrovnanosti soupeřů.
Oni mají výborný tým, dost mladých kluků, kteří hodně bruslí. Jsou živí a bojují. Není to proti nim jednoduché. Navíc po reprezentační pauze bývají první zápasy takové bojovné. Žádný krásný hokej to asi tentokrát nebyl. Ale my jsme rádi za dva body, bereme je.

Je důležité, že jste po dvou porážkách v řadě nedopustili třetí?
Určitě. Říkali jsme si, že tu sérii proher chceme zastavit. Rádi bychom se vrátili na vítěznou vlnu. Čekají nás těžké zápasy – hnedka jedeme do Liberce, pak máme ještě před Vánocemi doma Třinec. Bude to náročné. Ale budeme se snažit, abychom to nějakým způsobem zvládli.

Do hlediště dorazilo víc než 12 tisíc fanoušků. Parádní kulisa, že?
Jsme za to samozřejmě rádi. Návštěvy máme dobré celkově. Je fajn, že lidi chodí, že si našli cestu do haly. Plzeň je špičkový soupeř, jaké jiné zápasy by měly fanoušky lákat, než právě takové.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz