S Leškou to byl hokej zadarmo, vzpomíná Köhler. Za co byl rád?

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Nejprve oslava Petra Lešky, poté oslava výhry nad Spartou. Zaplněný stadion Luďka Čajky ve Zlíně tleskal v úvodu legendě klubu a na konci současným hráčům, kteří především díky velmi povedené první třetině porazili Spartu 4:1.

Jako první otevřel skóre zápasu obránce David Nosek. „Snažili jsme se podpořit útok, protože z toho tlaku, co jsme měli v pásmu, se nám moc nedařilo střílet, ani ohrozit nějak extra branku. Prostě se to objevilo, a tak jsme toho využili,“ komentoval svou gólovou akci, kterou vedl nezvykle s dalším obráncem Tomášem Žižkou.

Ševci v první třetině přestříleli svého soupeře 19:3 a Spartu téměř k ničemu nepustili. „První třetina se nám povedla a paradoxně nás trochu ukolébala. Ve druhé třetině jsme nechali chvíli Spartu hrát a taky nás za to potrestala. Začátek třetí třetiny jsme byli pod obrovským tlakem, ale naštěstí se nám podařil brejk a odskočili jsme na 3:1, což si myslím, že byl zlomový okamžik, kdy nás to uklidnilo a konec už jsme si pohlídali,“ hodnotil střelec první branky.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Vletět na soupeře a hned ho zatlačit měli Berani v plánu nejen dnes, ale až tentokrát se jim to dokonale povedlo. „Abych řekl pravdu, tak jsme takto chtěli hrát už více zápasů nazpět, ale bohužel se nám to vždycky nepodařilo. Dneska to konečně vyšlo, začít takovým tlakem,“ těšilo Noska, který jako zkušený matador dříve nastupoval s oceněným Petrem Leškou.

„Ceremoniál byl pěkný, bylo to ocenění toho hráče. Já si Petra Lešku pamatuji jako hráče, který uměl perfektně nahrát a předložit spoluhráčům krásné šance,“ vzpomíná osmatřicetiletý bek.

Ještě víc toho s Leškou zažil Bedřich Köhler, jenž hrál s nejproduktivnějším hráčem v historii extraligy v jednom útoku. „Ty roky s Petrem...když to řeknu blbě, tak určitý úsek toho období s ním, to byl hokej zadarmo. Já jsem hrál levaso dozadu, odbránil jsem si to, Baláš (Jaroslav Balaštík) s Lešounem měli na starost ofenzivu. Já vždy dojel poslední do třetiny, dostal jsem to někde do druhé vlny a byli jsme na sebe fakt strašně zvyklí.“

„Já už mu pak viděl do hlavy. Tu třetí, čtvrtou sezonu s ním jsem věděl, co se stane a čeho je schopný. To byl hokej zadarmo. Super to bylo,“ vzpomíná urostlý zlínský útočník, který hlavní přednost u Lešky viděl v jeho chytrosti.

„Já bych vynechal jakýkoliv sportovní úspěch, protože si myslím, že vše bylo postavené na té jeho chytrosti, schopnosti přizpůsobit se, kreativitě, prostě ať jsme hráli jakýkoliv sport na letní přípravě, nebo nějakou soutěž, či dovednost, tak on do toho vždy dokázal vložit nějaký prvek, který nám to ulehčil, zareagoval na nějakou chvíli a dokázal si to usnadnit,“ vyzdvihuje autor čtvrtého gólu Zlína Leškovi schopnosti a pokračuje v dalších příkladech.

„Já už mu pak viděl do hlavy. Tu třetí, čtvrtou sezonu s ním jsem věděl, co se stane a čeho je schopný.“

„Hráli jsme přesilovky a on dokázal během třetiny, nebo přestávky reagovat na bránění soupeře, změnil to a fungovalo to. Dokázal zareagovat na změny pravidel. Začal se pískat hybrid a v tu chvíli začal nahazovat puky od svojí modré. Strašně kreativní a chytrý člověk. To je základ jeho úspěchu,“ říká Köhler, který měl na zápas plán a ten si také splnil.

„Už než jsem šel na zápas, tak jsem doma manželce říkal, že si to jdu užít. Že se těším na Petra, na ten ceremoniál a jak jsem ho viděl na ledě, tak Petr je takový člověk, že je kolem něj taková pozitivní energie, a tak jsem šel do toho zápasu dobře naladěný. Jsme rádi, že jsme mu tu oslavu nepokazili prohrou“ těší zlínského forvarda.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz