S Prostějovem chceme do semifinále, říká Divíšek. Chválí brankáře Neužila

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Nejproduktivnější hráč WSM Ligy Tomáš Divíšek věří v týmový úspěch s Prostějovem. „Chceme jít do semifinále a pak se uvidí," hlásí osmatřicetiletý centr.

Nový fanshop

» HLASUJTE PRO TOMÁŠE DIVÍŠKA V ANKETĚ SYMPAŤÁK WSM LIGY ZDE

Předpokládám, že si sezonu užíváte víc než tu minulou, ve které jste sestoupil s Mostem.
Je to tak, užívám si ji. Týmu se daří a hrajeme dobrý hokej, takže mě to baví víc. Když se vyhrává, tak je to paráda. To je ten rozdíl.

Prostějov má navíc dobré návštěvy.
Máme vynikající fanoušky, kteří za námi jezdí i ven. Moc jim děkujeme. Na začátku nechodili, nějak se nepohodli a bylo vidět, že nám to trochu uškodilo – teď chodí a dělají pro nás maximum. My si to užíváme.

Jak se díváte na prostějovské výkony?
Po – ne špatném – ale řekl bych rozpačitém začátku jsme se dostali trošku do laufu, začaly nám jít přesilovky a všechny lajny se chytily. Myslím, že první dvě čtvrtiny jsme odehráli výborně.

Kde vidíte přednost týmu?
Hlavně máme vynikajícího gólmana – Kuba Neužil nás drží každý zápas. Pak máme dvě produktivní pětky a kluci ze třetí a čtvrté formace si to odehrají. Řekl bych, že máme vyrovnaný a vyvážený manšaft.

„Základ je Kuba Neužil, který většinu puků pochytá. My si pak vepředu dovolíme trochu víc."

A na čem je třeba zapracovat?
Toho je (úsměv). Pořád na sobě musíme pracovat – a to na všem. Sezona je dlouhá a to důležité nás ještě čeká. Je tedy před námi spousta práce.

Prostějov má tři nejproduktivnější hráče v soutěži – vás, Tomáše Nouzu a Jana Rudovského.
Je to o tom, že šlape celý manšaft. Základ je Kuba Neužil, který většinu puků pochytá. My si pak vepředu dovolíme trochu víc. Šly nám i přesilovky, v zápasech se Vsetínem a Třebíčí nám ale vypadly, tak uvidíme, jak se k tomu postavíme dál.

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Co bude pro Prostějov úspěchem v této sezoně?
Říkali jsme si to už na začátku: chceme jít do semifinále. A pak se uvidí. Já bych chtěl samozřejmě vyhrát titul. Uvidíme, jak to dopadne. První kolo bude hrozně těžké, ale ať tam bude kdokoliv, musíme ho uhrát. Nejprve se samozřejmě do play off musíme dostat. To bude ještě dlouhá cesta. 

Co rozhodlo o tom, že jste šel v létě do Prostějova?
Volal mi Jirka Vykoukal (trenér a sportovní manažer Jestřábů, pozn. redakce) a ptal se mě na další plány. Pak jsme si sedli, nastínil mi, jak to tady bude fungovat, jaké jsou možnosti klubu a co by chtěli hrát. Mně se to líbilo. Po sezoně, kdy jsem byl v Mostě, a bylo to bohužel hrozné, jsem dostal chuť do hokeje. Díky Bačovi (přezdívka Jiřího Vykoukala, pozn. redakce) jsem tady a hokej si teď užívám.

Prostějov o vás má zájem i na příští sezonu. Prý se rozhodnete podle rodiny.
Je to tak. S rodinou bydlíme v Olomouci. Máme dvě děti, které tam chodí do školky. Ale čekáme další, takže uvidíme, jak se doma rozhodneme. Nechávám to otevřené. (V pondělí Prostějov oznámil, že Divíšek prodloužil smlouvu, pozn. redakce).

„V Mostě to nešlo na ledě ani mimo led. Mrzí mě to."

Co vlastně říkáte na to, jak dopadl mostecký hokej? 
To je smutné, k tomu se nedá moc co říct. Je to škoda. Když jsem tam podepisoval smlouvu, věřil jsem, že se to zvedne, ale vůbec to nešlo. Nešlo to na ledě ani mimo led. Mrzí mě to. 

V Mostě vznikl nový klub – Mostečtí lvi, který nyní hraje krajskou soutěž. Přemýšlel jste, že byste se v něm angažoval?
Já už uvažuji jenom nad dalším zápasem (úsměv). Držím jim palce, sleduju to, ale opravdu nevím.

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz