S remízou v derby Třinec - Vítkovice odlišná spokojenost

3. října 1999, 22:00

hokej.cz redakce

Martin Prusek považuje dělbu bodů za spravedlivou, Hadamczik je nespokojen s hrou opor, Tomáš Chlubna se po absenci dočkal dvou branek

Aplikace Tipsport extraligy

Derby s konečnou remízou přinesl nedělní hokej v Třinci. S bodem panovala na obou stranách naprosto odlišná spokojenost. Vítkovice byli za bod, vzhledem k vývoji, maximálně vdečny, vždyť se dokázaly vzchopit za stavu 3:0 pro domácí a ještě vyrovnat. První dva góly hostů a signál k vyrovnání zařídila první hostující pětka se třemi Rusy. Naopak zabránit Třinci zvýšit vedení a rozhodnout tak zápas zajistil ostravský gólman Martin Prusek, který o průběhu utkání prohlásil: "Po první třetině to vypadalo špatně, ve druhé jsem se zvedli, Třinec znervózněl a od té doby jsme byli lepším týmem, nechybělo málo a mohli jsme i vyhrát...Třinec po první třetině myslel, že je po zápase, my jsme pochopitelně přidali a nakonec je remíza asi spravedlivá", dodává strážce vítkovické svatyně. Naopak nespokojenost zavládla v klubu HC Oceláři Třinec. Ztratit tříbrankové vedení se tak často nevidí. V druhé třetině se uspokojili s výsledkem a Vítkovice ze zabezpečené obrany ovládly utkání. Ale to se Třinci poprvé nestalo, již párkrát v této sezóně nedokázal udržet jakýkoli náskok. Dnes to bylo o to markantnější, díky tomu, že zklamaly opory - "Hlavně Sekeráš, Daňo a Kaděra - pokud bych dal juniorovi jejich dres, nikdo by to nepoznal, buď budou finanční postihy a nebo je nechám sedět, pokud se to bude opakovat", prohlásil třinecký šéf Hadamczik.

Po dvouzápasovém odpočinku se v domácí sestavě objevil i Tomáš Chlubna. Po utkání v Karlových Varech, kde dostal hned na počátku 5 + do konce utkání, nehrál. A proti svému bývalému chlebodárci se předvedl znamenitě - dal dva góly. Obě dvě branky popsal osobně: "Můj první gól vypadal asi takhle: najel jsem si ze strany a už od začátku jsem věděl co udělám, protože ho znám ještě z Vítkovic, blbě se to říká, ale vzpomněl jsem si na Jirku Šejbu na MS v osmdesátém pátém, zasekl jsem to a blafákem do forhendu dal do prázdné branky, byl jsem strašně rád, protože Martin je vynikající brankář...takový jsem ještě asi nedal" Co na to vítkovícký gólman, že jej Chlubna dobře zná? "Ne, to si nemyslím, všichni hráči prostě ty góly můžou dát, byla to spíše náhoda, že to dal právě Tomáš". Svůj druhý gól popsal také Tomáš Chlubna: "To jsem prostě trefil hned z voleje, bylo tam i štěstí, domnívám se, že si to tam Martin srazil zády". (AK)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz