Šampionát juniorek se stěhuje, hrát se bude v Dmitrově

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Nadcházející mistrovství světa žen do 18 let mění místo konání. Původně ohlášený Nižnij Novgorod nahradí Dmitrov, šedesátitisícové město v Moskevské oblasti. Mezinárodní hokejová federace zároveň oznámila přesná data, turnaj se bude hrát od soboty 6. do soboty 13. ledna 2018.

Fanshop

Rusko hostí ženský turnaj elitní divize vůbec poprvé v historii, už na přelomu jara a léta ale museli organizátoři řešit závažný problém. Mistrovství světa juniorek bylo původně přidělené Nižnému Novgorodu, ten ovšem jeho pořádání údajně odmítl. Nakonec se ho tak zhostí Dmitrov.

Město ležící zhruba 80 kilometrů od centra Moskvy je jedním z hlavních středisek ruského ženského hokeje. V Dmitrově sídlí Tornado, dlouhodobě nejlepší tým domácí soutěže, který letos získal svůj třetí titul v řadě a devátý za posledních dvanáct let. Ruský hegemon je v probíhajících dnech shodou okolností na kempu v Příbrami, kde se v úterý a středu utká s českou reprezentací. Náš seniorský tým rovněž zamíří do Dmitrova, a to v listopadu na tradiční Halloween Cup.

Místní komplex vyrostl v roce 2003 a kromě dalších sportovišť čítá i dvě ledové plochy. Větší z hal pojme 2500 diváků, což by podle předešlých zkušeností se šampionáty juniorek – s výjimkou toho rekordního v kanadském St. Catharines – mělo zájmu veřejnosti určitě stačit. Aréna v minulých letech hostila turnaje nyní již zaniklé Ligy mistryň, v roce 2011 pak juniorský šampionát divize I. Domácí sborná tehdy slavila postup mezi nejlepší osmičku, kde teď už patří mezi nejúspěšnější týmy za dvojicí zámořských vládců.

Mistrovství světa odstartuje prvními skupinovými zápasy v sobotu 6. ledna 2018, vyvrcholí přesně o týden později. Český výběr bude bojovat v nižší skupině B po boku Finska, Švýcarska a nováčka z Německa, ve skupině A se představí Spojené státy, Kanada, Rusko a Švédsko.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz