Šapovaliv vystřelil bronz: Úžasný pocit, nejdůležitější gól mé kariéry!

Foto: ČOV / Václav Pancer

(LAUSANNE, od našeho zpravodaje) Do konce souboje o bronz zbývají poslední sekundy, všichni už myslí na nájezdy... Když vtom se Matyáš Šapovaliv dostane do úniku, dá gól na 6:5 a zápas ukončí!

Esport hokejová liga

Takový scénář by si kladenský útočník a český talent ročníku 2004 ani nepředstavoval. A přece se na olympijském turnaji v Lausanne stal skutečností.

„Ani jsem nevěděl, kolik zbývá času. Jenom jsem řval na svého spoluhráče z Maďarska, ať mi to tam hodí. Šlo to ještě přes hokejku protihráče, takže bylo trochu štěstí, že se to ke mně odrazilo. Já jsem jenom vystřelil nad beton k tyčce, kam jsem věřil, že mu to propadne,“ líčí.

„A stalo se tak. Když jsem viděl ten puk v bráně, bylo to úžasné!“

Šapovaliv tak rozesmutnil českého kamaráda Dominika Pavlatu. Na toho zbyla jen olympijská „brambora“. Oba přitom hráli v nejsilnější formaci svých týmů, takže proti sobě stáli i v rozhodujícím střídání.

„Já jsem si už na začátku turnaje říkal, že jsem rád, že půjdu na poslední střídání každého zápasu. Zdá se mi, že to můžu nejvíc ovlivnit, že třeba podržím puk a nic se nemůže stát,“ vysvětluje.

Ovšem to v zápase o bronz neplatilo. Stalo se toho totiž moc...

Foto: ČOV / Václav Pancer

„Bylo to neuvěřitelné. Doposud nejdůležitější gól v mé kariéře. Byl to úžasný pocit, už jsem rovnou všechno zahodil a jeli jsme slavit, protože zbývaly dvě sekundy,“ říká Šapovaliv.

I když se na hokej tři na tři zpočátku moc netvářil, nakonec mu tedy vynesl parádní odměnu.

„Je to něco jiného oproti normálnímu hokeji. I když mě baví víc, tahle medaile pro mě znamená hodně. Zatím je to nejvíc, čeho jsem ve své kariéře dosáhl,“ dodává.

Foto: ČOV / Václav Pancer

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz