Sázka na Slováky. Tohle je TOP 5 posil Frýdku-Místku

Loni Frýdku-Místku vážně hrozil pád do 2. ligy, nakonec skončil předposlední. Díky jakým (staro)novým tvářím věří v lepší budoucnost? Mrkněte se na náš výběr TOP 5 posil.

Roman Petrík (G, 29 let)

Minulá sezona: Žiar nad Hronom, SVK2 (35 zápasů, 91,9 %, 2,71 G/Z)

Frýdecko-místecký kouč Martin Hrnčár je původem Slovák, ve své vlasti trénoval třeba Poprad nebo Nové Zámky. Znalostí o domácím prostředí využil v létě při shánění posil, ze druhé nejvyšší soutěže si kromě níže zmíněného obránce Marka Pacalaje vytáhl i gólmana Petríka. Důležité je, že má herní praxi: nikde nevysedával jako náhradník. A rozhodně to není jen tak ledajaký hráč z nižší ligy, o patro výš ve slovenské extralize – převážně v brance Detvy – odchytal 150 utkání. Měl by tedy být spolehlivým parťákem talentovaného Patrika Švančary.

Mikuláš Zbořil (O, 30 let)

Minulá sezona: Zlín (63 zápasů, 4+8)

Všestranný bek se do třinecké organizace, s níž na jaře 2022 slavil extraligový titul, vrací po dvou ročnících ve Zlíně. S Berany sice mezitím zažil postup do baráže a letos si s nimi zahrál finále, ale... Z individuální stránky šlo o nevýrazné sezony – s ohledem na to, že z předešlých působišť byl zvyklý sbírat okolo dvaceti bodů za základní část. Ve Frýdku-Místku jistě – ruku v ruce s vyšším ice timem – pookřeje.

Marek Pacalaj (O, 30 let)

Minulá sezona: Žilina, SVK2 (32 zápasů, 2+13)

Frýdek-Místek měl loni třetí nejhorší defenzivu v soutěži: v průměru inkasoval 2,92x za zápas. Podprůměrná čísla vykazoval také v oslabení. K vyřešení obou problémů má přispět i defenzivní řízek Pacalaj. Hraje hodně tvrdě, doma na Slovensku pravidelně míval okolo sta trestných minut za sezonu. Současně ale umí podpořit rozehrávku, ostatně ve druhé nejvyšší soutěži se v kariéře hned dvakrát přehoupl přes dvacetibodovou hranici.

David Ostřížek (Ú, 33 let)

Minulá sezona: Prostějov (53 zápasů, 10+12)

Rodiště: Frýdek-Místek. Mateřský klub: HC Frýdek-Místek. Ale... David Ostřížek za tamější áčko dosud nastoupil jenom dvakrát. Od podzimu to napraví – do rodného celku se totiž pořádnou oklikou vrací. Mezitím zažil třeba postup do extraligy s Olomoucí, pyšní se také bronzem s brněnskou Kometou. Málokterý frýdecko-místecký odchovanec má takový životopis jako Ostřížek. I proto jsou očekávání od návratu ztraceného syna vysoká.

Lukáš Kucsera (Ú, 32 let)

Minulá sezona: Olomouc (20 zápasů, 2+6)

Tenhle přestup má jeden háček: pracant Lukáš Kucsera se po třech složitých sezonách, v nichž vinou zdravotních problémů odehrál dohromady jenom 64 zápasů, rozhodne o své budoucnosti až v průběhu letní přípravy. V případě, že bude fit, může být pro Frýdek-Místek rozdílovou posilou. Opavský rodák ma sebou mimořádnou kariéru, v nejvyšší soutěži zapsal bezmála 500 startů.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz