Sbírka má úspěch! Chomutovští fanoušci už vybrali přes 220 tisíc

Foto: Kateřina Kundertová

O budoucnosti chomutovského hokeje se rozhodne brzy. Na záchranu přispěchali i fanoušci, kteří mezi sebou vybrali přes 220 tisíc korun. A dál pokračují.

partneři českého hokeje

Iniciátorem sbírky byl Matěj Pavlásek. „Měl jsem chuť pomoct klubu, kterému jsem věnoval podstatnou část života. Začínal jsem jako malý v kotli s malým bubínkem. Zůstal jsem věrný v dobrých i zlých časech,“ vypráví v rozhovoru pro piratichomutov.cz.

Pavláskova ochota pomoci Pirátům je o to obdivuhodnější, že z pracovních a rodinných důvodů už na stadionu moc nebývá. „Před sezonou jsem si koupil permici, abych podpořil klub, i když jsem věděl, že nebudu zápasy stíhat," prozrazuje.

A teď podpořil klub znovu – jím organizovaná sbírka předčila všechna očekávání.

„Během dvou dnů to skočilo fakt hodně a v současnosti už jsme přes dvě stě tisíc."

„Můj první odhad – nebo možná cíl – byl, aby na účtě bylo sto tisíc do konce června. Nazval jsem to: Dáme do konce měsíce kilčo? Během dvou dnů to skočilo fakt hodně a v současnosti už jsme přes dvě stě tisíc," těší Pavláska.

„Jde zkrátka o to, abychom všem okolo, kteří se nám smějí nebo si na nás ukazují, dokázali, že hokejové město opravdu jsme," burcuje na chomutovských stránkách. „Když jsem já začínal v útlém věku, chci, abych takhle jednou mohl vodit na hokej i svého syna."

Chomutov, který doplácí na dluhy z extraligové éry, je v současnosti na rozcestí. Stále není jisté, zda se zúčastní příští sezony Chance ligy. 

„Chci, abych takhle jednou mohl vodit na hokej i svého syna."

Vybrané peníze by ale i při nejhorší možné variantě našly svůj účet. „Padla otázka, jestli má smysl přispět, když tu případně áčko nebude. Na to jsem odpověděl, že pak ten příspěvek může znamenat třeba hokejku pro juniora, který s ní může dát gól a mít z něj radost. Ten samý junior se pak může díky tomu někam posunout a třeba to dotáhnout tak daleko jako David Kämpf,“ tvrdí Pavlásek.

„Ve finále budu rád za jakoukoliv částku. Samozřejmě budu rád, když se povede i áčko," doufá. „Pevně věřím, že jsme hokejové město a hokej nás spojuje v dobrých i zlých časech."

Foto: piratichomutov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz