Schwarz míří z mistrovského Liberce do EBEL, na rok se upsal Znojmu

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

13. července 2016, 19:56

Václav Jáchim

Delší dobu bylo jasné, že Marek Schwarz po mistrovské sezoně opustí Liberec a zamíří za angažmá jinam. Někdejší gólman St. Louis, Sparty, Mladé Boleslavi a dalších klubů zatím trénoval individuálně a zvažoval případné varianty, teď už má jasno. Gólman s reprezentačními zkušenostmi míří do rakouské EBEL, bude chytat za Znojmo. "Očekáváme od něj, že u nás prokáže zkušenosti a týmu hodně pomůže. Dohodli jsme se na roční smlouvě," potvrdil hokej.cz majitel klubu Pavel Ohera.

Nový fanshop

Orli získávají ostříleného gólmana, který má za sebou také třeba angažmá ve Finsku nebo úspěšné výkony na juniorských světových šampionátech. "Marek je velmi kvalitní gólman. Je pravda, že poslední dobou trošku stagnoval, ale v play off proti Spartě ukázal, že má formu. Když v Liberci dostal příležitost, zachytal dobře a spolehlivě," konstatuje Ohera.

Orli se nebránili úvahám o příchodu prověřeného maskovaného muže, nicméně v tomto ohledu netlačili na pilu. "Máme k dispozici Patrika Nechvátala, Tomáše Fučíka a Jindřicha Pacla, což jsou všechno mladší brankáři. Když jsme asi před dvěma týdny seděli se sportovním manažerem Rosťou Dočekalem, řekli jsme si, že bychom tuhle pozici mohli trošku zkvalitnit. Uvažovali jsme o českém brankáři, Marek Schwarz byl na trhu nejlepší variantou. Jsme rádi, že jsme se domluvili," mne si ruce majitel Orlů.

Transakce se podle jeho slov rodila poměrně rychle. "Asi dva týdny. Marek u nás dostane odpovídající plat, na penězích jsme se dohodli bez problémů." Znojmo si v rakouské EBEL vybudovalo skvělou pověst, na jaře se probilo do finále play off, navíc bude hrát poprvé Ligu Mistrů. V klubu vědí, že je potřeba dodat zkušenosti a zvednout konkurenci. "Schwarz a Nechvátal budou ve stejné pozici, šanci dostanou. Jsem si jistý, že pro Marka i pro nás klub to bude dobrá volba," dodává Pavel Ohera.

Loňský druhý muž libereckého brankoviště dnes ve Znojmě podepsal smlouvu, stalo se tak při návratu Schwarze z krátké dovolené v Chorvatsku. Začíná tím pro něj nová kapitola. "V případě Marka přicházelo do úvahy víc variant - byly tam nabídky z Čech, Slovenska nebo z Německa. Když se pak ozvalo Znojmo, Schwarze to zaujalo. EBEL je kvalitní soutěž a Orli špičkovým klubem, který má ambice. Pobavili jsme se o tom s Rosťou Dočekalem, ten všechno probral s majitelem Pavlem Oherou. A brzy došlo k dohodě," popisuje hráčův agent Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services.

Pro Schwarze byla jedním z klíčových témat perspektiva pravidelnějšího nasazování do zápasů. Rád by co nejvíc chytal. "Znojmo má Patrika Nechvátala, po minulé sezoně odešel Honza Lukáš. Marek šanci dostane, ale jestli bude jedničkou, to samozřejmě musí podpořit výkony," reaguje Vůjtek. Na nový ročník se odchovanec hokeje v Mladé Boleslavi chystal individuálně, brzy nastoupí do přípravy týmu. "Momentálně má mužstvo krátké volno, společně začínáme příští neděli 24. července. Tehdy se k nám Marek připojí," uzavírá majitel klubu Pavel Ohera.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz