Se Vsetínem chci postup, hlásí Kanaďan Theoret. Co řekl o fanoušcích a Dopitovi?

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

17. října 2018, 14:15

David Jahoda

Nic nevypustil, i když do konce první třetiny zbývalo už jen pár chvil. Kanadský útočník Vsetína Mitchell Theoret otevřel skóre zápasu na ledě přerovských Zubrů kuriózním způsobem, který domácímu brankáři Klimešovi zůstane v hlavě ještě dlouho. „Neslyšel jsem hvizd rozhodčího, ani sirénu, takže jsem věřil, že gól bude platit,“ uvedl Theoret, který by rád pomohl Vsetínu tam, kde byl před několika lety – do extraligy.

partneři českého hokeje

Po chybě gólmana jste skóroval vteřinu před konce první třetiny. Jak se to celé seběhlo?
Spoluhráč nahodil puk na branku, bylo pár vteřin do konce. Viděl jsem brankáře, jak tam s pukem stojí, tak jsem do toho zkusil jít. Nevěděl jsem, kolik času zbývalo, ale neslyšel jsem hvizd rozhodčího, ani sirénu, takže jsem věřil, že gól bude platit. Byl důležitý, nehrálo se tady lehce a jít do šaten za stavu 1:0, nebylo vůbec špatné.

V minulé sezoně Vsetín nad Přerovem ani jednou nevyhrál. Byla o tom v kabině řeč?
Kluci mluvili, že proti nim není jednoduché hrát, že jsou silní. Momentálně se jednalo o zápas dvou týmů z vrchu tabulky, navíc k sobě obě města mají blízko, takže se vždycky jedná o velké utkání. My jsme dobrý tým, oni jsou dobrý tým. Myslím, že až na sebe narazíme příště, bude to zase velká zkouška.

Zmínil jste, že obě města nejsou od sebe daleko. Jak se vám zamlouvala atmosféra zápasu?
Bylo to skvělé! Podle mě to byl z tohoto pohledu jeden z nejlepších zápasů, který jsme venku odehráli. Naši fanoušci jsou na domácích zápasech prostě blázniví, navíc nás ve velkém počtu jezdí podporovat i ven. Musím říct, že na zápasech v Česku je opravdu dobrá atmosféra. Je to úplně něco jiného než v Americe.

» Kiks vteřinu před sirénou. V hlavě mi to zůstane napořád, tvrdí Klimeš

Vyhráli jste osmý zápas v řadě. Jako tým musíte být v dobré náladě, je to tak?
Určitě. Odstartovali jsme trochu pomaleji, střídali jsme výhry a porážky s tím, že prohry spíš převažovaly. Pak si všechno ale sedlo a začali jsme se zlepšovat. Oproti minulému roku je v týmu spoustu nových hráčů a říkal jsem si, že je jen otázka času, kdy se sehrajeme, a v lajnách vytvoříme chemii. Máme čtyři výborné útoky, šest sedm výborných beků a dva velmi, velmi dobré brankáře.

Od začátku sezony jste nejčastěji nastupoval s Romanem Rácem a finským útočníkem Mikaelem Kuronenem. Proti Přerovu nahradil Kuronena David Březina. Jak se vám vaše spolupráce jevila?
Myslím, že to vypadlo dobře. Já plním roli hráče, který odvede černou práci a snaží se někoho najít nahrávkou. David je střelec, kterého musíme hledat, co jen to jde. Roman mezi námi dvěma pracuje velmi dobře, je to dobrý centr, pomáhá jak vepředu, tak vzadu. Myslím si ale, že je ještě docela brzy, máme za sebou teprve 13 zápasů. Věřím, že se budeme jen a jen zlepšovat.

„Naši fanoušci jsou na domácích zápasech prostě blázniví, navíc nás ve velkém počtu jezdí podporovat i ven.“

Předpokládám, že mezi sebou komunikujete výhradně v angličtině…
Ano, nejvíc se bavíme v angličtině. Když chci někomu něco říct dopodrobna, vždycky někdo z týmu pomůže, kdo to přeloží. Se dvěma spoluhráči z Finska ale chodíme na hodiny češtiny, takže doufám, že co nejdřív pochytím nějaká česká slovíčka, abych mohl rozumět víc, hlavně když se nám trenéři snaží něco vysvětlovat. Čeština je ale těžký jazyk.

Jak se vlastně přihodilo, že hrajete v Česku, konkrétně ve Vsetíně?
Můj agent je Čech – David Hamal. Navíc jsem minulý rok v Norsku hrál s Danielem Trnavským, který je ze Zlína a o Vsetínu mi řekl jen samé pozitivní věci. Mluvil o skvělých fanoušcích, o trenérech nebo o tom, že to byl před lety nejlepší tým v zemi a na tuto úroveň by se chtěl vrátit. Je to něco, čeho bych chtěl být součástí. Chci vítězit a dostat se na další level.

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Jedním z trenérů je Jiří Dopita, olympijský vítěz, mistr světa, několikanásobný vítěz extraligového titulu. Jaké to je hrát pod ním?
Super, nemám si na co stěžovat. Hrál v NHL, takže zná zámořský styl hokeje. Když jsme spolu před začátkem sezony mluvili, řekl mi, že nechce, abych svůj styl měnil. Chce, abych do hry přinesl právě ten zámořský prvek, který mi přinesl úspěchy. Tyto dva styly jsou rozdílné, na druhou stranu, je to pořád hokej. A se systémem, který po nás trenéři chtějí, se nám zatím daří.

Hrál jste už ve třetí německé soutěži, vloni v norské nejvyšší lize. Vidíte mezi těmito ligami a Chance ligou nějaké podobnosti?
Řekl bych, že hokej v Česku se spíš podobá tomu v Norsku, zatímco ten německý má blízko zámořskému. Myslím si ale, že i v Česku se hraje docela tvrdě. Podle mě je docela jedno, kde v Evropě hrajete, protože všude se hraje parádní hokej, jsou tam vysocí chlapi, kteří to s pukem umí. Působení v Česku beru jako velkou výzvu. Doufám, že našemu týmu pomůžu vyhrát soutěž a dostat se do tuzemské TOP ligy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz